Szkolenia online

Ogólnodostępność oraz poprawa szybkości Internetu istotnie wpłynęły na zwiększenie jego wykorzystania do różnych naszych codziennych spraw. Internet okazał się nieoceniony także podczas pandemii. W wirtualnym świecie można realizować obowiązki służbowe, chodzić do szkoły, organizować przyjęcia rodzinne. I chociaż idea szkoleń online ma już długą historię, to w tym czasie udowodniono, że nauka w sieci ma wiele zalet.

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniach online

Zalety szkoleń online doceniają szczególnie te osoby, które uczestniczyły w różnego rodzaju kursach stacjonarnych. Dokształcanie przez Internet to przede wszystkim brak konieczności dojazdu do miejsca szkolenia. Ma to duże znaczenie, gdy chcemy wziąć udział w kursie, który odbywa się w lokalizacji znacznie oddalonej od naszego miejsca zamieszkania. Kurs online to krótka podróż do własnego komputera, z którego możemy korzystać w dowolnym miejscu, czyli w domu, u cioci, w bibliotece. Szkolenia online to zatem oszczędność czasu i pieniędzy. Zamiast płacić za bilet na pociąg lub paliwo do samochodu, można wykupić kolejne szkolenie.

W dzisiejszych czasach istotne znaczenie ma również bezpieczeństwo. Szkolenie odbywa się zazwyczaj w domu uczestnika, dzięki czemu nie ma on bezpośredniego kontaktu z innymi osobami szkolonymi. Przekazywana jest jedynie wiedza. Zarazki zostają na swoim miejscu.

Warto wziąć pod uwagę, że dla niektórych osób udział w szkoleniu online to jedyna możliwość zdobycia nowych kwalifikacji. Ta forma szkolenia to świetna forma nauki dla rodziców małych dzieci lub osób niepełnosprawnych.

Zasadniczą korzyścią jest jednak możliwość kontaktu z najlepszymi szkoleniowcami. Ma to szczególne znaczenie w nabywaniu wiedzy z takich dziedzin jak informatyka lub marketing. Najlepsi fachowcy coraz częściej przenoszą swoje wykłady właśnie do Internetu.

Jakiego rodzaju kursy i szkolenia są teraz najbardziej popularne?

Popularność każdego szkolenia wynika z jego potencjalnej przydatności w znalezieniu lub utrzymaniu zatrudnienia. Od jakiegoś czasu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kursy i szkolenia w zakresie:

  • grafiki komputerowej, w tym grafiki 3D oraz gier,
  • DTP (Desktop publishing), czyli tak zwanego publikowania zza biurka,
  • tworzenia różnego rodzaju druków i publikacji,
  • montażu i animacji,
  • Digital Marketingu,
  • projektowania stron internetowych i aplikacji,
  • obsługi programów takich jak: Excel, PowerPoint, Word, Adobe, Teams.

Udział w szkoleniach o wymienionej wyżej tematyce to nie tylko nabycie nowych kwalifikacji zawodowych. To także możliwość zmiany sposobu pracy, a co za tym idzie – stylu życia. Wiedza ze szkolenia może nam umożliwić pracę zdalną lub założenie własnej działalności gospodarczej. Poza tym nabyte umiejętności przydają się w życiu codziennym.

Którą firmę szkoleniową wybrać?

Jeśli uczyć się, to od najlepszych. Na rynku szkoleniowym działa wiele firm. Jednak niewiele z nich ma doświadczenie w nauce online. Jeśli można kogoś polecić, to na pewno firmę IT MEDIA. Jest ona jedynym w Polsce Autoryzowanym Ośrodkiem Szkoleniowym Adobe i Maxon oraz Platynowym Partnerem Adobe.

IT MEDIA to najlepsi specjaliści w dziedzinie grafiki komputerowej i Digital Marketingu. Ofertę szkoleniową można znaleźć na stronie internetowej firmy, która znajduje się pod adresem: https://itmedia.pl. Warto zauważyć, że IT MEDIA to także sprzedawca sprzętu komputerowego oraz oprogramowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here