Zasady obowiązujące w biurze są zazwyczaj ściśle określone. Każda firma ustala własne reguły oraz standardy. Jednak część norm jest powszechnie przyjęta i możemy być pewnie, że będziemy musieli dostosować się do nich jeśli decydujemy się na pracę w korporacjach. Najbardziej zauważalne i odczuwalne regulacje dotyczą oczywiście ubioru. W większości dużych przedsiębiorstw obowiązuje dress code, który dopuszcza ściśle określone kroje oraz odcienie ubrań.

Może wydawać się nam to ogromnym ograniczeniem. Jednak nic bardziej mylnego. Przy odrobinie wysiłku jesteśmy w stanie znaleźć ciekawe zestawy, w których będziemy wyglądać zachwycająco, a równocześnie podporządkujemy się do obowiązujących standardów. Warto pomyśleć o tym już od samego początku. Na rozmowę kwalifikacyjną powinniśmy ubrać się adekwatnie do stanowiska o jakie się ubiegamy. Dzięki temu podkreślimy nasze zaangażowanie i pokażemy, że doskonale orientujemy się w obowiązujących regułach. W późniejszym czasie klasyczne ubrania również będą bardzo przydatne.

Możemy pozwolić sobie na pewne kroje i rozwiązania, które nie są tak oczywiste, ale spełniają reguły. Sukienki do biura są idealnym rozwiązaniem w cieplejsze miesiące. Są niezwykle wygodne, ale równocześnie pozwalają zachować formalny styl. Warto jednak zadbać, aby były w odpowiedniej kolorystyce. Zazwyczaj muszą to być stonowane barwy oraz biel lub czerń. Idealnie w takich warunkach sprawdzają się błękity i jasny róż. Są one przyjęte za standard w biurowym ubiorze. Ze wzorów raczej powinniśmy zrezygnować. Jednak dopuszczalne są delikatne akcenty w postaci drobnych kropek lub cienkich pasków.

Nie rzucają się zbyt mocno w oczy i pozwalają na zachować schludny wygląd. Równocześnie mamy możliwość urozmaicenia naszych stylizacji. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią nudy w swoim wyglądzie. Kolejną bardzo ważną kwestią jest właściwy krój. Przyjęło się, że eleganckie ubrania powinny być taliowane, aby nadać odpowiednie kształty całej sylwetce. W ten sposób nabierają one formalnego wyglądu, Sam materiał powinien być jak najlepszej jakości.

Przekłada się to również na jego trwałość. Z uwagi na to nie powinniśmy bać się inwestowania w droższe ubrania. Mamy wtedy pewność, że posłużą nam odpowiednio długo. Na sukienki do biura możemy zakładać również marynarki. W wielu miejsca może być to wymagane przez przełożonych. Taki zestaw prezentuje się bardzo schludnie i oficjalnie, jednak równocześnie jest komfortowy i zapewnia nam wygodę przez cały dzień. Warto mieć kilka gotowych stylizacji, które będą zawsze prezentować się perfekcyjnie.

[Głosów:41    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here