saturator

Chociaż mogłoby się wydawać, że saturatory to relikt przeszłości, dzisiaj coraz częściej pytają o nie klienci specjalistycznych sklepów. To urządzenie może stać się przydatnym gadżetem w każdym domu i mieszkaniu. Jak je wykorzystać? Odpowiadamy na to pytanie, analizując ofertę marki SodaStream.

Saturatory – czar PRL-u?

Saturatory powszechnie używało się w okresie PRL-u. Można je było w tym czasie spotkać na ulicach wielu miast. Wtedy nie były małymi i kompaktowymi urządzeniami jak teraz. Saturatory miały wówczas postać „wózków”, które umożliwiały produkcję wody gazowanej. Wiele osób korzystało z tych urządzeń. W sklepach nie była bowiem dostępna woda gazowana, a jedynie tradycyjna woda mineralna. Woda sodowa to pożądany napój tego czasu. Doskonale orzeźwiała, a musujące bąbelki dawały wiele przyjemności. Dzisiaj również wiele osób preferuje wodę gazowaną. Saturatory SodaStream pozwalają na wykonanie jej nawet ze zwykłej „kranówki” i to we własnym domu.

Jak działają saturatory?

Produkty SodaStream pozwalają na nasycenie dwutlenkiem węgla dowolnego napoju. W ten sposób można przygotować nie tylko wodę gazowaną, ale również oranżadę, używając do tego celu soku pomarańczowego, jabłkowego lub innego. Jak działa taki saturator? Jego konstrukcja opiera się na specjalnym cylindrze z dwutlenkiem węgla. Urządzenie gazuje wodę lub inny napój właśnie przy jego pomocy. Naboje z dwutlenkiem węgla trzeba raz na jakiś czas wymienić. Szacuje się, że jedna sztuka wystarcza do przygotowania około 60 litrów wody gazowanej lub oranżady. Naboje nie są szczególnie drogie i można je kupić w specjalistycznych sklepach, oferujących produkty SodaStream.

Tania woda gazowana

Woda gazowana z saturatora jest zdecydowanie tańsza niż ta gotowa, którą można kupić w sklepie. Jeden nabój z dwutlenkiem węgla wystarcza bowiem na przygotowanie około 60 litrów wody gazowanej lub oranżady. W ten sposób powstaje zatem około 40 butelek o pojemności 1,5 litra. Co przy tym istotne, przy użyciu saturatora można nawet samodzielnie wykonać colę. SodaStream oferuje syropy, które dodane do wody i uzupełnione o dwutlenek węgla stworzą popularny, imprezowy napój. Biorąc pod uwagę wprowadzony właśnie podatek cukrowy oraz znaczący wzrost cen słodkich napojów gazowanych, to znakomita alternatywa.

Niewielkie urządzenie do każdego mieszkania

Warto też podkreślić, że produkty SodaStream występują w bardzo wygodnej i kompaktowej formie. Idealnie wpasują się w przestrzeń nawet bardzo małej kuchni. Dzisiaj większość modeli ma bowiem wielkość dużego termosu do kawy. Saturatory są też bezprzewodowe. Z tego powodu można je postawić w dowolnym miejscu, gdzie nie przeszkadzają domownikom w codziennym funkcjonowaniu. Marka SodaStream oferuje produkty wysokiej jakości. Urządzenia są tworzone z trwałych i niezawodnych komponentów, dzięki czemu oferują bezawaryjne działanie. Marka SodaStream postawiła też na oryginalny design. Nie trzeba ich zatem chować w czeluściach szafy, ale można prezentować je na kuchennym blacie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here