szczoteczki soniczne

Obok tradycyjnych szczoteczek manualnych i elektrycznych, wyposażonych w okrągłe końcówki, w sprzedaży znajdziemy również szczoteczki soniczne emitujące dziesiątki tysięcy niemal niewyczuwalnych drgań na minutę. To kolejna generacja sprzętu dedykowanego codziennej higienie jamy ustnej. Czy warto po tego typu urządzenie sięgnąć? Czym ono się charakteryzuje i jakie są jego największe atuty?

Technologia soniczna w trosce o zdrowe zęby i dziąsła

W odróżnieniu od szczoteczek tradycyjnych i zwykłych szczoteczek elektrycznych, których okrągłe główki wykonują jedynie ruchy rotacyjno-wymiatające, szczoteczki soniczne nie tylko wykonują ruchy wymiatające, ale także emitują delikatne drgania. Liczba takich drgań w ciągu minuty może wahać się w zależności od modelu szczoteczki, od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy. Dzięki nim z połączenia wody, pasty do zębów i śliny tworzą się setki mikro bąbelków, które wnikają w szczeliny między zębami, tym samym umożliwiając ich precyzyjne oczyszczenie nawet wówczas, gdy nie sięga do nich włosie główki szczoteczki. Stosując szczoteczkę soniczną, mamy zatem zdecydowanie większą szansę na dokładne oczyszczenie całej powierzchni zębów, a tym samym zwiększamy ich ochronę przed próchnicą i płytką bakteryjną. Warto również pamiętać, że drobne drgania są niekorzystne dla żyjących w jamie ustnej chorobotwórczych bakterii, uszkadzając ich strukturę.

Delikatne dla dziąseł

Wiele osób rezygnuje ze stosowania szczoteczek elektrycznych z powodu bolesnych podrażnień dziąseł. W przypadku szczoteczki sonicznej taki problem praktycznie w ogóle nie występuje. Ruchy pulsacyjne są niezwykle delikatne i zamiast podrażniać dziąsła, sprzyjają poprawie ich ukrwienia, tym samym stymulują procesy ich regeneracji. Profesjonalne szczoteczki soniczne standardowo wyposażone są w program masażu dziąseł, co jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem w profilaktyce paradontozy i innych schorzeń okolic przyzębia. Warto również pamiętać, ze tego typu sprzęt jest znacznie efektywniejszy w usuwaniu płytki bakteryjnej niż tradycyjne szczoteczki manualne i elektryczne. Jego regularne stosowanie zmniejsza zatem ryzyko wystąpienia nie tylko próchnicy, ale i wielu innych schorzeń jamy ustnej.

Na rosnącą popularność szczoteczek sonicznych wpływa nie tylko marketing producentów, ale także, a może przede wszystkim, duża skuteczność ich działania. To urządzenia atrakcyjne wizualnie, proste w obsłudze, a przy tym charakteryzujące się niezwykle wysoką efektywnością w procesie oczyszczaniu zębów. To sprzęt bezpieczny w użyciu, polecany wszystkim, którym zależy na zdrowiu oraz prawidłowej higienie jamy ustnej.

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here