walizka

Sezon urlopowy coraz bliżej. Już niebawem weekend majowy, czerwcowy długi weekend oraz wakacje. Część z nas stęskniona po długiej, choć nieco mniej mroźnej zimie, tęskni za ciepłymi dniami. Inni z kolei niezależnie od pogody marzą tylko o tym, aby odpocząć i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Niezależnie od powodów i kierunków podróży, najważniejszym elementem jest walizka, a właściwie jej zawartość. Co do niej spakować?

Jak wybrać walizkę?

Zanim zdecydujesz się na konkretną walizkę, sprawdź wymagania, jakie musisz spełnić. Jeśli wybierasz się w podróż na własną rękę, pomyśl o tym, że torba powinna być pakowna, ale poręczna. Dodatkowo powinna spełniać warunki przyjaznego kompana, a nie być niepotrzebnym balastem. Jeśli jednak masz w planach podróż zorganizowaną, zweryfikuj, jakie wymagania posiada biuro podróży, a także przewoźnik.

Zupełnie inne wytyczne posiada komunikacja lądowa, jak busy, samochody czy autobusy, a inne transport lotniczy. Do samolotu najczęściej polecane są walizki o długości około 50 cm i nieprzekraczające wagi 10 kg. Inaczej ma się sprawa, gdy podróżujemy sami lub paczką znajomych, wtedy też ogranicza nas pojemność bagażnika lub przychylność naszych pasażerów, którzy pozwolą na zabranie pokaźniejszej torby. Szczególnie warto zainteresować się walizkami Wittchen, które dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach.

Dobrze spakowana walizka na wakacje

Dobrze spakowana walizka na wakacje

Aby pakowanie nie było najgorszym koszmarem, warto wcześniej przygotować sobie listę najpotrzebniejszych rzeczy. W ten sposób unikniesz stresu, że jakieś rzeczy nie znalazły się w walizce, nie zdublujesz nadprogramowych przedmiotów, a nawet ułożysz ubrania i kosmetyki w odpowiedniej i poręcznej kolejności. Pamiętaj, że różne produkty mają odmienną wagę, dlatego też najlepiej zacząć od najcięższych rzeczy. Na dno walizki warto ułożyć takie elementy podróży jak: buty np. klapki Adidas, książki, kurtki czy bluzy. Ważne jest też to, aby na samej górze znajdowały się te przedmioty, które powinnaś mieć pod ręką takie jak: lekarstwa, kosmetyki do odświeżenia ciała lub ubranie do snu.

Walizki mają sporo dodatkowych kieszonek, które również warto wziąć pod uwagę przy pakowaniu. Biżuteria, kosmetyki i inne drobne elementy powinny się znaleźć właśnie w takim miejscu. Ważne jest także to, aby pamiętać o dość ścisłym pakowaniu – często rzeczy mają nieregularne kształty, przez co zajmują sporo przestrzeni, jednak luki wokół niej można zapełnić innymi przedmiotami. W te wolne sfery możecie włożyć dodatkowe akcesoria takie jak: chusteczki higieniczne, ręczniki do rąk oraz małe pojemniki kosmetyków. Przed wkładaniem jakichkolwiek buteleczek z płynami, nie zapomnij o tym, aby wszystkie dodatkowo sprawdzić i dokręcić, by podczas podróżowania nie okazało się, że całość asortymentu została zalana np. żelem pod prysznic.

Reasumując, aby cieszyć się udanym odpoczynkiem, zminimalizuj liczbę punktów zapalnych. Sporządź listę rzeczy potrzebnych na wyjazd, spakuj je w odpowiedniej kolejności, zważ gotową walizkę, uzupełnij dane kontaktowe do siebie na niej i… ciesz się zaplanowanym relaksem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here