Naturalne przechowywanie posiłków do pracy i szkoły

Zdrowy styl życia przestał być już tylko i wyłącznie sezonową modą, a stał się prawdziwym sposobem bycia dla wielu milionów Polaków, a także miliardów ludzi na całym świecie. Jako społeczeństwo coraz większą uwagę przykładamy o dbałości o naturę i o to, żeby pozostawić naszą planetę dla dzieci lepszą niż ją sami zastaliśmy. Przykładamy się do segregowania śmieci i unikamy używania nadmiaru plastiku, zwracamy uwagę na to, jaka chemia gospodarcza ląduje w naszych koszykach, odżywiamy się lepiej niż jeszcze dekadę temu. A jeżeli zastanawiamy się, w co pakować nasze posiłki do pracy lub szkoły, to zdecydowanie lepszym pomysłem od jednorazowych reklamówek, choćby i papierowych, jest ekologiczny lunchbox bambusowy, który wykonano w zgodzie z ideą zero waste.

Wystarczy na lata, a potem się rozłoży

Taki bambusowy lunchbox został wykonany z materiałów, które są w stu procentach biodegradowalne. Jest to 80% bambusa, około 15% kukurydzianej skrobi oraz niewielki dodatek bioplastiku PLA, który nie pozostawia po rozłożeniu w ziemi niebezpiecznych cząstek. Dostępny jest w zróżnicowanym designie, który pozwoli nam na dopasowanie produktu do naszego indywidualnego stylu i zapotrzebowania. Są również różne rozmiary, dzięki czemu można doń spakować jedzenie nawet na naprawdę duży głód.

Przyzwoity lunchbox bambusowy powinien posiadać pokrywkę, która jednocześnie może pełnić funkcję deski do krojenia. Pozwala to na szybkie przygotowanie posiłku z półproduktów, jeżeli rano w domu brakuje nam czasu na skomponowanie wszystkiego tak, aby było od razu gotowe do jedzenia. To wygodne rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które upodobały sobie jedzenie świeżych warzyw i owoców, które są przecież najlepsze wtedy, kiedy przygotujemy je na świeżo.

Łatwo się zamyka dzięki opasce z naturalnej gumy

Jest dzięki temu bardzo szczelny i można w nim przechowywać nawet dania z dużą zawartością sosu. Dodatkowo bambusowy lunchbox można swobodnie myć w zmywarce i w żaden sposób mu to nie zaszkodzi. Jedynie pokrywkę lepiej umyć normalnie w zlewie, jak zresztą jest w przypadku wszystkich desek do krojenia. Pokrywa rzadko jest naprawdę mocno ubrudzona i dla nikogo nie powinno stanowić to większego kłopotu.

Lunchbox bambusowy to nie tylko opcja dla tych, którzy naprawdę chcą być eko, ale też modny i praktyczny gadżet, który prezentuje się ładnie i estetycznie, w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych plastikowych pojemników. Z pewnością przyciągnie zainteresowane spojrzenia i już wkrótce możemy spodziewać się, że nasi współpracownicy albo inni uczniowie zaopatrzą się w podobny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here