Osocze bogatopłytkowe - jak maksymalnie wykorzystać zasoby własnej krwi?

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to metoda leczenia, która od kilku lat robi zawrotną karierę w gabinetach medycyny estetycznej. Za jej największą zaletę specjaliści i pacjenci uznają przede wszystkim naturalność – do zabiegu wykorzystuje się osocze pobrane bezpośrednio z krwi pacjenta, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo całej terapii. Jak jednak maksymalnie wykorzystać zasoby własnej krwi? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, do jakich zabiegów warto przede wszystkim wykorzystać swoje osocze i jak się do nich odpowiednio przygotować.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – wampirzy lifting

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie niezwykłej mocy zawartej w naszej krwi jest tzw. wampirzy lifting, czyli ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym w celach odmładzających i rewitalizujących skórę. Zostało naukowo udowodnione, że osocze bogate w komórki i czynniki wzrostu przynosi doskonałe efekty przy biologicznej odnowie tkanek skóry, poprawie jej jędrności i elastyczności, a także spłycaniu zmarszczek. Płytki krwi, stanowiące najważniejsze składniki osocza bogatopłytkowego, produkują wspomniane czynniki wzrostu, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, odpowiadających za poprawę kondycji skóry. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie do zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecają w szczególności posiadany przez siebie system HD PRP Magellan, który pozwala na uzyskanie największej ilości dobrych jakościowo płytek krwi, dzięki czemu satysfakcjonujące rezultaty odmłodzenia uzyskamy już po wykonaniu pojedynczego zabiegu, nie zaś po serii zabiegów, których wykonania wymagały starsze systemy do mezoterapii.

Osocze bogatopłytkowe na włosy

Osocze bogatopłytkowe to jeden z chętniej i częściej wykorzystywanych materiałów leczniczych w profilaktyce leczenia łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Czynniki wzrostu, które zawierają płytki krwi, po wstrzyknięciu w skórę głowy pobudzają cebulki do produkcji nowych, zdrowszych i mocniejszych włosów. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pobudza komórki skóry głowy i jej przydatki do działania, wpływając bardzo korzystnie na poprawę krążenia w naczyniach włosowatych. Wystarczy jeden zabieg przy pomocy systemu Magellan, aby włosy zaczęły odrastać, a ich jakość stała się dużo lepsza.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym w leczeniu urazów ortopedycznych

Zdecydowanie nowym kierunkiem w medycynie jest tzw. ortopedia regeneracyjna. Jej głównym celem jest dążenie do bezinwazyjnego leczenia wybranych urazów ortopedycznych i odbudowy uszkodzonych tkanek właśnie przy pomocy osocza bogatopłytkowego. Jeszcze do niedawna była to metoda dostępna tylko dla sportowców, dziś zaś stanowi doskonały ratunek dla mięśni, stawów, ścięgien i innych tkanek wszystkich potrzebujących pacjentów. To bardzo duży przełom w leczeniu ortopedycznym i duża nadzieja dla pacjentów zmagających się z trudnymi schorzeniami.

Jak maksymalnie wykorzystać zasoby swojej własnej krwi? Zadbaj o jakość osocza

Bez względu na to, czy decydujemy się na mezoterapię osoczem bogatopłytkowym w celu wykonania wampirzego liftingu, leczenia łysienia, czy naprawy urazów ortopedycznych, przed zabiegiem powinniśmy zdecydowanie zadbać o jakość swojej krwi, a tym samym osocza. Specjaliści zaznaczają, że nasz styl i jakość życia znajdują swoje odzwierciedlenie w strukturze osocza i krwi – im zdrowiej się odżywiamy i im bardziej higieniczny tryb życia prowadzimy, tym lepszą jakością będzie charakteryzowała się nasza krew, a to przełoży się bezpośrednio na lepsze efekty zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jak zatem przygotować się do tego typu terapii? Na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem warto zacząć zdrowo się odżywiać, wdrożyć regularną aktywność fizyczną, zrezygnować z używek i wypijać co najmniej 1,5-2 litry wody dziennie.

Więcej informacji na temat zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/osocze-bogatoplytkowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here