jakie mogą być zainteresowania

Wydaje Ci się, że jesteś człowiekiem bez pasji? Chcesz poznać swoją drugą połówkę, ale boisz się, że nie jesteś interesującym człowiekiem i przez to nie znajdziecie wspólnych cech i zainteresowań, a potem nie zatrzymasz jej przy sobie? A może masz trochę wolnego czasu i chcesz znaleźć nowy sposób na spędzanie wolnego czasu?

A może tworzysz swoje curliculum vitae i zastanawiasz się co powinieneś wpisać w rubrykę zainteresowania? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na dręczące cię pytanie – jakie mogą być zainteresowania? Po lekturze będziesz wiedział jak poprawnie uzupełnić swoje CV, jak oczarować druga połówkę czy sprawić by twój profil na portalu randkowym wydawał się bardziej interesujący oraz jakie jeszcze można mieć hobby, któremu poświęca się wolny czas.

Sport
Wielu ludzi na świecie interesuje się taką dziedziną jak sport. Niezależnie w jakim celu zastanawiasz się nad tym jakie są zainteresowaniami, warto to zagadnienie rozwinąć. Można interesować się każdą dyscypliną sportu – piłką nożną, siatkówką, piłką ręczną, piłką koszykową, narciarstwem górskim, narciarstwem biegowym, lekkoatletyką, kulturystyką. Można tak wymieniać bez końca.

Zastanów się czy interesuje Cię jakiś sport. Lubisz uprawiać daną dyscyplinę sportu czy może tylko oglądasz ją w telewizji? A może znasz historię tej dyscypliny sportowej, znasz największych i najlepszych sportowców, pamiętasz, kto wygrywał turnieje czy igrzyska w kolejnych latach? To też może być twoje hobby, o którym będziesz opowiadał z dumą. Pamiętaj, że uprawianie sportu, nawet na siłowni, jest dużo więcej warte niż żadne hobby.

Hobby szczególnie dla kobiet, ale nie tylko
Ostatnio modną dziedziną życia jest sztuka robienia makijażu. Robienie sobie czy innym makijażu już dawno wyszło poza podstawowe robienie makijażu dziennego czy mocniejszego makijażu na imprezę czy wieczór. Teraz zarówno dziewczyny jak i mężczyźni mogą robić i oglądać tutoriale dostępne w internecie i uczyć się tego.

sporty zimowe

Organizowane są nawet konkursy makijażowe, gdzie makijażystki przeobrażają się w bajkowe postaci, które wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Od jakiegoś czasu nawet makijaż oka czy konturowania twarzy weszło na wyższy poziom. Miejscem, gdzie można znaleźć inspiracje oraz filmiki instruktażowe jest także Instagram. Ciężko zaprzeczyć, że kobiety i mężczyźni robiący tak piękne makijaże, się tym interesują. To jest hobby jak każde inne.

Bardziej męskie hobby
Od lat wydawałoby się, że jest to męskie hobby, ale pewnie wiele kobiet mogłoby podnieść krzyk i sprzeciwić mi się, bo kobiety również się tym interesują. Nie chodzi tu o interesowanie się tym jakim autem jeździ twój sąsiad. Kiedy już znasz marki i modele aut, umiesz je odróżnić na ulicy, podać ich parametry – ile litrów ma silnik, ile koni mechanicznych znajduje się pod maską – wtedy już zdecydowanie możesz nazwać się fanem motoryzacji. Inni zbierają i zapamiętują dane techniczne różnych aut.

Inni są zwolennikami jednej marki, wiedzą o niej wszystko, cenią sobie jej styl, jeżdżą na zloty. Jeszcze inni wolą jeździć na swoim motorze, spędzać wolny czas na udoskonalaniu swojego pojazdu lub na zabawach w mechanika. Wszystko to jest równo warte, jest to cenne zainteresowanie, którym możesz się pochwalić.

Szeroko pojętą kultura
Pod słowem kultura kryje się naprawdę wiele. Znajdziemy tu książki, poezję, filmy, sztuki teatralne, rzeźbę, malarstwo, muzykę. Sztukę można podziwiać, ale można też tworzyć. Niektórzy ludzie uwielbiają malarstwo czy rzeźbę lub sztukę danego okresu i odwiedzają muzea tematyczne w różnych miejscach. Często mogą Cię zaskoczyć różnymi ciekawostkami na temat danych artystów lub dzieł. Jest to raczej zainteresowanie dla intelektualistów, ludzi wrażliwych na piękno.

kajakiem po jeziorze

Inni znów czytają książki, ale proszę, nie pisz nigdy, że twoim zainteresowaniem są książki. Przecież one dzielą się między innymi na powieści kryminalne i obyczajowe, na komediowe i literaturę faktu. Jest tylu różnych autorów, naprawdę lubisz ich wszystkich? Zawsze staraj się sprecyzować jakie książki czytasz, na przykład zaznacz, że lubujesz się w powieściach kryminalnych, a twoim ulubionym autorem jest Harlan Coben.

Uwierz mi, że zaplusujesz. Każdy może wpisać książki, nie każdy nawet orientuje się, jakie książki może znaleźć. To samo tyczy się filmów – możesz być fanem danego gatunku – komedii, dramatu, filmów sensacyjnych czy musicali, jednego autora – Johnego Deppa czy Zaca Efrona. Możesz też oglądać z uwielbieniem filmy jednego reżysera albo filmy z danego okresu. Jeżeli to sprecyzujesz to zdecydowanie wyjdziesz na znawcę i udowodnisz, że to twoje hobby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here