Jakie czapki na zimę dla dzieci będą najlepszym wyborem?

0
1368

Zima to wyjątkowa pora roku, która wiąże się ze sporą radością związaną ze śnieżną aurą i okresem świątecznym. Z perspektywy przebywania na dworze jest jednak szczególnie wymagająca, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Trzeba zadbać o ich odpowiednią ochronę, a częścią ciała, którą z pewnością trzeba osłonić jest głowa. Jakie czapki będą dobre i pozwolą na doskonałą zabawę na zewnątrz bez obaw o zmarznięcie?

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając czapki dla dzieci w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał. W kontekście akcesoriów na tę porę roku jego warstwa nie może też być zbyt cienka, gdyż nakrycie głowy nie spełni w żaden sposób swojego zadania. Dbanie o odpowiednią temperaturę głowy dziecka jest natomiast bardzo ważne. Dobrze sprawdzają się wersje z polaru czy bawełny. Takie materiały należycie utrzymują ciepło i chronią główkę dziecka, a przy tym są przyjazne w dotyku. Dodatkowo pozwalają także oddychać skórze, więc nie będą zatrzymywały aż tak bardzo potu, co także może doprowadzić nie tylko do dyskomfortu malucha, ale i chorób. Wbrew pozorom czapki dla dzieci nie powinny być przesadnie przylegające – najlepiej wybrać wersje nieco luźniejsze. Dotyczy to zwłaszcza nakryć głowy z bawełny, gdyż przy materiale tworzą się wtedy dodatkowe pęcherzyki powietrza, chroniące głowę. Oczywiście trzeba zachować przy tym umiar, więc czapka nie może być zbyt luźna czy opadać dziecku na oczy. Oprócz tego czapki dla dzieci często posiadają zabezpieczenia takie jak sznurki bądź rzepy, które zapobiegają zsuwaniu się nakryciu z głowy i sprawią, iż maluch pod wpływem impulsu nie zdejmie też tak łatwo czapki, a do takich prób może dojść w trakcie intensywnej zabawy.

Dopasowanie do wieku

W pierwszych latach życia warto wybierać czapki dla dzieci dopasowane do ich wieku. Dla niemowlaków dobrze sprawdzają się te polarowe, które nie będą zbytnio ciążyły i dobrze ogrzeją główkę. Noworodki powinny nosić czapeczki przez praktycznie cały czas przebywania na zewnątrz, gdyż niewielka ilość włosów nie zapewnia jeszcze dodatkowej bariery ochronnej. Przy tak małych dzieciach lepiej zrezygnować z wersji wiązanych pod szyją. Noworodki nie będą jeszcze próbowały zdejmować czapek, a takie sznurki mogą się okazać niebezpieczne, gdy malce będą za nie pociągały. W przypadku dzieci w wieku 2-3 lat warto z kolei pomyśleć o takich zabezpieczeniach, gdyż maluchy mogą już próbować zdejmować nakrycie. Warto postawić też wtedy na wersje choćby z pomponami, które wzbudzą ciekawość dziecka i zniechęcą go do zdejmowania czapki. Powyżej 4 roku życia dzieci mają już większą świadomość przydatności takich gadżetów, więc specjalne zabezpieczenia nie są już koniecznością. Dobrze jest natomiast postawić na efektowne, kolorowe czapki, które spodobają się maluchom i zachęcą je do korzystania z tego elementu ubioru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here