mikrofony bezprzewodowe

Największym problemem w czasie koncertów jest zarządzenie ogromną ilością kabli, które pojawiają się na scenie. Zarówno występujący, jak i dźwiękowcy marzą o świecie, w którym przewodom poświęca się aż tak dużej uwagi. Istnieją na szczęście różnego rodzaju systemy, które pozwalają cieszyć się wolnością ruchu. Możemy skorzystać na przykład z dobrodziejstw mikrofonów bezprzewodowych. Przydadzą się one szczególnie artystom, którzy na scenie wykonują ewolucje, tańczą i tworzą tym samym niepowtarzalne, muzyczno-wizualne show. Używający ich wokaliści nie będą ograniczeni długością kabli i z pewnością się w nie nie zaplączą! Zapraszamy do zapoznania się z cechami mikrofonów bezprzewodowych, które sprawiają, że koncertowanie jest zdecydowanie bardziej komfortowe.

Jakie są elementy systemu bezprzewodowego?

Abyśmy mogli korzystać z mikrofonów bezprzewodowych, konieczne jest zastosowanie odbiornika. To zazwyczaj niewielkie urządzenie, które możemy już bezpośrednio do miksera. W wypadku niewielkich mikrofonów bezprzewodowych, na przykład takich używanych w studiu telewizyjnym lub w czasie trwania paneli dyskusyjnych, użytkownicy mają przy sobie nadajnik. Jego forma pozwala najczęściej na przypięcie go do paska spodni. Wersje przeznaczone dla wokalistów i na przykład wykładowców mogą mieć nadajnik przymocowany do rączki mikrofonu. Opisywane zestawu korzystają w większości wypadków z częstotliwości ultrakrótkich (UHF).

Dlaczego muzycy cenią sobie mikrofony bezprzewodowe?

Stosowanie mikrofonów bezprzewodowych wiąże się przede wszystkim z ogromną wygodą. Gdy stosujemy tradycyjne, przewodowe systemy, zakres ruchów jest dość ograniczony. Możemy co prawda chodzić po scenie, ale związane jest to z ciągnięciem za sobą kilkumetrowego kabla. Po drodze możemy zaplątać się w niego sami albo utrudnić zadanie kolegom z zespołu. Myślenie o mogących wystąpić problemach w czasie występu może negatywnie wpłynąć na jego poziom. Ustawianie nadajnika i odbiornika, a także spinanie go ze stołem mikserskim, trwa o wiele krócej niż przypinanie przewodów. 

Gdzie poza sceną mogą przydać się mikrofony bezprzewodowe?

Jest wiele miejsc, w których systemy z mikrofonami bezprzewodowymi mogą okazać się przydatne. Dobrym przykładem jest szkoła. Tu przecież odbywają się różnego rodzaju akademie i przedstawienia, które potrzebują podstawowego nagłośnienia. Szczególnie realizacja form teatralnych jest niebywale trudna przy użyciu zestawów przewodowych – podawanie sobie mikrofonu z kablem jest bardzo niewygodne. Najprostsze, ale zupełnie skuteczne mikrofony bezprzewodowe można kupić w zakresie cenowym, który znajduje się w zasięgu każdej szkoły. Wśród innych miejsc mogących korzystać z takiej technologii należy wymienić uczelnie i sale konferencyjne.

Mikrofony bezprzewodowe z jednej strony dają komfort występującym przed publicznością, z drugiej zaś pozwalają oglądającym cieszyć się lepszej jakości widowiskiem. Są one znakomitym przykładem na to, jak bardzo prosty pomysł może pomóc użytkownikowi!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here