jak czyścić buty zamszowe

Nie wiem jak wy, ale uwielbiam zamsz – zwłaszcza zamszowe buty! (Chociaż nie jestem pewien, czy jestem wystarczająco fajny, by nosić niebieskie zamszowe buty.) to taki świetny materiał, ale wielu ludzi tego unika, ponieważ potrzebuje trochę specjalnej troski, aby wyglądał ładnie. Ale jestem tu dzisiaj, aby zapewnić, że dbanie o zamsz nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Opiszę ci dokładnie, jak czyścić zamsz, dzięki czemu możesz zachować swoje zamszowe buty, torby i inne przedmioty wyglądające świetnie.

Najważniejszą rzeczą, która odróżnia zamsz od innych materiałów, jest to, że nie używasz wody do czyszczenia. W rzeczywistości, plamy z wody zamszowe, lub co najmniej zmieniają wygląd na tyle, że będzie wyglądać jak poplamiony. Aby właściwie wyczyścić zamsz, warto kupić niedrogi zamszowy zestaw do czyszczenia. Te zestawy zazwyczaj kosztują tylko kilkanaście złotych, a obejmują one szczotkę do czyszczenia i specjalną gumkę. Użyjesz tych narzędzi do usuwania brudu i spieniania włókien, aby twój zamsz wyglądał dobrze!

Delikatnie wyczyść poplamione obszary w jednym kierunku. Szczotkowanie w jednym kierunku pomaga usunąć warstwę powierzchniową brudu z włókien.
Gdy skończysz, ponownie wyczyść plamy, wykonując ruch w przód iw tył, z odrobiną większej siły.

Jak czyścić buty zamszowe

Nie ma potrzeby, aby uzyskać słony o butach poplamione solą. Kontynuuj czytanie

Pocierać gumkę nad plamami i nie bój się naciskać! Kontynuuj pocieranie, dopóki plama nie zniknie (może to zająć kilka minut, więc bądź cierpliwy!). Upewnij się, że robisz to na ręczniku, a nawet na zewnątrz!
Jeśli twoja plama jeszcze nie zniknie, nadszedł czas, by wyrwać zmienić metodę. Chwyć czysty biały ocet lub przetrzyj alkoholem i nalej trochę na biały ręcznik. (W przeciwieństwie do wody, octu i alkoholu do wycierania nie plami się!)

Wetrzyj wilgotną szmatkę na plamę, a następnie pozwól, aby obszar całkowicie wysechł. Po wyschnięciu użyj szczotki, aby z powrotem czyścić tkaninę i usunąć wszelki pozostały brud.

brudne buty zamszowe

Plamy wodne
Jest to przypadek, w którym pomaga woda. Użyj wilgotnego pędzla, aby lekko zmoczyć plamę, a następnie wchłonąć nadmiar wody ręcznikiem papierowym. Pozostawić do wyschnięcia na noc. Nie próbuj szybko wysuszyć elementu i unikać suszenia go w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ może to spowodować zanikanie koloru.

Olej lub smar
Posyp plamę skrobią kukurydzianą, aby spróbować wchłonąć olej. Pozwól mu wsiąknąć na noc, a następnie odgarnij proszek rano. Lekko zmoczyć plamę wilgotną szczotką, a następnie usunąć plamę.

Błoto
Pozwól błocie wyschnąć przed czyszczeniem przedmiotu. Po wyschnięciu powinieneś być w stanie odłamać go w kawałki. Użyj pędzla, aby pozbyć się mniejszych kawałków ziemi.

Wosk lub guma
Umieść swój przedmiot w zamrażarce, aby utwardzić wosk lub gumę. Następnie odłamuj kawałki odgarnij mniejsze cząsteczki.

Krew
Wlej odrobinę nadtlenku wodoru na ręczniku papierowym lub waciku i lekko przetrzyj plamę, aż się wydostanie.

Atrament
Zamocz atramentem papierowy ręcznik, aby wchłonąć część atramentu, jeśli jest jeszcze mokry. Jeśli atrament się wchłonął, możesz użyć ocierania alkoholu, aby spróbować unieść plamę. Może być również konieczne wyszorowanie go specjalną gumką do zamszu.

Zamszowe buty i buty wracają sezon po sezonie. Są one oficjalną podstawą jesienno-zimowej garderoby (a także wiosenno-letniej). Gwiazdy uliczne uwielbiają je.

buty zamszowe

Jedyny problem? Czyszczenie zamszu może być ciężkim doświadczeniem. Jeśli zrobisz to źle, możesz zniszczyć swoje ukochane buty i buty. Ale jeśli robisz to poprawnie, zapewniasz, że Twoje zamszowe piękno osiągnie maksymalną długość życia i pozostanie w nieskazitelnym stanie po zużyciu. A jeśli pamiętasz z wyprzedzeniem: wszystkie nowe pary zamszowych butów należy spryskać zamszowym ochraniaczem, aby przedłużyć ich pierwotny stan. Również (wiemy, że to jest trudne), staraj się nie nosić lekkich zamszowych butów na deszczu.

Po dzisiaj może nie być bardziej poszukiwanej tkaniny niż zamsz. Skórzana skóra jest towarem. Zazwyczaj wykonane ze skóry jagnięcej, można również znaleźć zamsz wykonane z kozła, jelenia, trzody chlewnej i łososia jako powszechne alternatywy. Ostatecznie wszystko to uzupełnia styl, jeśli jest prawidłowo noszony.

Znaleziony na wszystkim, od kurtek po ulubione buty, zamszowe miejsce w modzie jest wzmacniane przez jego optymalną miękkość i elegancki wygląd. Jest natychmiast zauważalny, ale nie jest krzykliwy jak inne mocniejsze tkaniny. Kurtki zamszowe mogą być jednym z najgorętszych trendów, które trafiają na scenę w chłodniejsze miesiące, w różnych kolorach, aby wypełnić swoją szafę.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here