5 rad, jak poczuć się pewniejszą siebie

0
2747

Wiele kobiet porównuje się do gwiazd kina, czy celebrytów, przez co wpada w kompleksy. W mediach społecznościowych przedstawiany jest idealny life style, który nijak się ma do rzeczywistości. Niestety niektórzy nie potrafią rozróżnić fikcji od rzeczywistości i nie zdają sobie sprawy, że te piękne figury i idealnie gęste włosy nie są darem natury, czy zasługą zdrowego odżywiania, ale wynikają raczej z nadużywania photoshopa. To często sprawia, że wiele Pań przestaje czuć się pewnymi siebie. A to duży błąd. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka rad, dzięki, którym wzmocnicie swoją samoocenę. Tutaj nieoceniona jest piękna bielizna damska, od której rozpoczniemy.

Rada numer 1: bo piękno nie ma rozmiaru

Warto pamiętać, że na atrakcyjność w oczach innych wpływa to jak my się postrzegamy. Dlatego pewność siebie jest największym afrodyzjakiem dla płci przeciwnej, ale również pozytywnie wpływa na naszą ocenę. Należy też wiedzieć, że piękno nie ma rozmiaru, podobnie jak nie ma idealnych osób. Bycie nieidealnym wcale nie oznacza bycia nieatrakcyjnym i o tym warto pamiętać. Oczywiście naszemu zewnętrznemu pięknu również można pomóc, a to za sprawą bielizny damskiej. Dzięki niej każda kobieta może poczuć się ja bogini. Niezależnie jaki rozmiar nosisz możesz czuć się atrakcyjną. Piękną bieliznę damską warto nosić nie tylko dla partnera, ale przede wszystkim dla samej siebie, bo gdy Ty zobaczysz piękno w sobie, to i inni będą tak Cię postrzegać. Oczywiście noszenie modnej bielizny damskiej ma jeszcze jedną dużą zaletą. Otóż fantastycznie modeluje sylwetkę i doskonale podkreśla atuty, ukrywając jednocześnie mankamenty, wszak piękno nie zna rozmiaru.

Rada numer 2: bo styl jest ważny

Bądźmy szczerzy, to jak się ubieramy i w co się ubieramy jest rzeczą ważną. Oczywiście nie oznacza to, iż należy nosić markową odzież, bo inna jest passe. Chodzi raczej o umiejętność doboru stroju do okazji i zawsze schludny i nienaganny wygląd. Nawet jeżeli rano wstajesz i patrząc w lustro i popadasz w kompleksy z powodu kolejnego krosta, nie wspominając już, że wejście na wagę również doprowadza się do „szewskiej pasji”, wszak kolejna dieta cud nie zadziałała, nie możesz się załamywać, choć jedyne to na co masz ochotę, to wejść do łóżka i ukryć się pod pierzyną. A tak nie można. Otóż wystarczy tylko kilka trików modowych i efekt może być świetny. Zatem, gdy rano twoje samopoczucie nie pozwala Ci na szukanie odpowiednich ubrań i najchętniej wskoczyłabyś w dres, to zawsze możesz przygotowywać sobie ubrania wcześniej. A ponadto w myślą zasady: „jak cię widzą, tak cię piszą”, warto zadbać o odpowiednie ubrania, gdyż być może tego dnia usłyszysz kilak komplementów, które wzmocnią Twoją pewność siebie. Nie musisz wcale podążać za modą, możesz przecież podążać za swoim stylem.

Rada numer 3: ruch to samo zdrowie

Aktywność fizyczna jest zdrowa dla ciała – to fakt, ale również jest korzystna dla zdrowia psychicznego. Dlatego warto uprawiać sport. Tak naprawdę wystarczy tylko jogging dwa razy w tygodniu i już samopoczucie zdecydowanie nam się polepszy, podobnie jak pewność siebie. Podczas wysiłku wytwarzają się endorfiny, które potocznie są zwane hormonami szczęścia. Dzięki temu poczujesz się też szczęśliwsza, a uprawiając regularnie sport pozbędziesz się też zbędnych kilogramów i zyskasz upragnioną sylwetkę.

Rada numer 4: jedź zdrowo – żyj pełnią życia

Również sposób odżywiania znacząco wpływa na samopoczucie i pewność siebie. Objadanie się sprawia, że czujesz się ciężko, a ponadto masz wyrzuty z powodu kolejnej zjedzonej paczki chipsów, czy fast fooda. Dlatego zawsze warto zdrowo się odżywiać, gdyż pozytywnie wpłynie to zarówno na Twoje ciało, ale też na kondycję psychiczną. Dlatego warto jeść dużo owoców i warzyw, a gazowane napoje zamienić na sok, czy wodę niegazowaną. Wystarczy tak niewiele, a dzięki temu robimy dla ciała tak wiele.

Rada numer 5: jesteś piękna – poczuj to!

Kompleksy mogą prowadzić to braku pewności siebie, a od tego już niewiele do zaburzeń psychicznych. Dlatego warto stosować również afiramcję. W myśl neurolingwistycznego programowania, codzienne powtarzanie sobie np. przed lustrem ” jesteś piękna i pewna siebie” sprawi, że w końcu w to uwierzysz. Zatem należy uwolnić się od negatywnych myśli i starać się myśleć pozytywnie.

Aby poczuć się pewniejszą siebie należy zrobić coś dla ciała, tutaj doskonale sprawdzi się noszenie pięknej bielizny damskiej. Oczywiście koniecznie należy zrobić też coś dla ducha, zatem afirmacja, czy też rozmowa z bliską osobą na pewno Ci pomoże.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here