Miasto Wisła – apartamenty, kościół i inne zabudowania w zimowej scenerii

Wisła to ważny ośrodek wypoczynkowy i turystyczny w naszym kraju. Rozsławił go Adam Małysz – dla którego jest to miasto rodzinne. Jednak tak naprawdę już wcześniej doceniano niebagatelne walory Wisły, usytuowanej w sercu malowniczego Beskidu Śląskiego. Zobaczysz tu m.in. zamkową rezydencję Prezydenta RP, słynną skocznię w Wiśle czy Pałacyk Myśliwski Habsburgów. Warto zwiedzić to miasto – wystarczy zabukować noclegi. Wisła czeka na Ciebie o każdej porze roku!

Polskie góry zawsze prezentują się pięknie – zarówno w blasku słońca, jak i pod białą pierzynką śniegu. Ściągają tam amatorzy sportów zimowych, ale i miłośnicy górskich wędrówek. Bardzo atrakcyjnym pod tym względem rejonem są Beskidy – w tym Beskid Śląski, którego perłą szybko stało się miasto Wisła. Nic w tym dziwnego, miejsce to bowiem oferuje wiele atrakcji turystycznych i zachwycających krajobrazów. Tu nie sposób się nudzić – sprawdź dlaczego!

Apartamenty Wisła – Twoje miejsce na cudowny wypoczynek

Planowanie całego pobytu należy oczywiście zacząć od podstaw. Hasło „Wisła noclegi ” pozwoli Ci szybko wyszukać odpowiednią ofertę. W okresie pandemii koronawirusa warto zwrócić uwagę przede wszystkim na apartamenty przeznaczone na krótkookresowy wynajem. W przeciwieństwie do hoteli czy pensjonatów, dają Ci one większą prywatność i możliwość unikania zbiorowisk ludzkich w zamkniętej przestrzeni. Ponadto znacznie bardziej dba się tam o warunki sanitarne. Na przykład firma Sun & Snow gwarantuje, że wszystkie dostępne w jej ofercie apartamenty spełniają wszelkie procedury bezpieczeństwa związane z epidemią COVID-19.

Masz już zarezerwowany nocleg? W takim razie czas zacząć najprzyjemniejszą część przygotowania do wyjazdu – tzn. planowanie atrakcji i ciekawych miejsc do zwiedzenia, jakie ma Ci do zaoferowania Wisła. Apartamenty są zlokalizowane w różnych częściach miasta, ale bez problemu przemieścisz się w dowolne miejsce. Jest to bowiem niewielka miejscowość, a spacer po jej zaułkach to czysta przyjemność. Z kolei na stoki narciarskie czy do okolicznych miast dojedziesz sprawnie samochodem lub środkami komunikacji lokalnej. W Wiśle wszystko jest przygotowane z myślą o turystach – dlatego tak chętnie ją odwiedzają!

Puchar świata w skokach, skocznia Wisła-Malinka

Zacznijmy od tego, co przysporzyło Wiśle najwięcej sławy. Mowa tu oczywiście o skokach narciarskich. Już wcześniej była to dyscyplina sportowa, w której Polacy odnotowywali spore zwycięstwa. Jednak począwszy od czasu sukcesów Adama Małysza, stał się to wręcz nasz sport narodowy.

Nawet jeśli nie jesteś entuzjastą tej dyscypliny, warto odwiedzić skocznię Wisła-Malinka, noszącą imię tego wybitnego skoczka. Oczywiście największe oblężenie przeżywa ona w czasie pucharu świata czy innych konkursów w skokach narciarskich. Warto jednak tam zajrzeć poza szczytowym sezonem i wjechać na samą górę skoczni. Ze skoczni w Wiśle rozciąga się bowiem piękny widok, a ponadto można na własne oczy przekonać się, że sport ten wymaga nie lada odwagi!

Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle i inne zabytki

Jeśli masz zaplanowane noclegi w Wiśle, koniecznie poświęć czas na zobaczenie rezydencji prezydenta RP, położonej na Zadnim Groniu. Jest to modernistyczny kompleks zabytkowy, który składa się z Zamku Górnego i Dolnego, Gajówki oraz przepięknej drewnianej kaplicy w stylu tyrolskim, pochodzącej z początków XX wieku. W tym samym stylu zaprojektowany został też Pałacyk Myśliwski Habsburgów – jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Wiśle. Obecnie pełni on funkcję siedziby tutejszego oddziału PTTK, ale odbywają się w nim także różne wydarzenia kulturalne – m.in. koncerty czy wystawy.

Innym miejscem koniecznym do zobaczenia w Wiśle jest „Ochorowiczówka”. Był to pierwszy murowany dom w tym mieście, wzniesiony przez słynnego polskiego psychologa i wynalazcę – Juliana Ochorowicza. Niegdyś w jego murach swe prace prowadzili wybitni twórcy pozytywistyczni (to tu m.in. Władysław Reymont rozpoczął pisanie od nowa Chłopów – po zniszczeniu początkowej wersji tego dzieła). Obecnie zaś mieści się tam muzeum realizmu magicznego, skupiające dzieła sztuki najwybitniejszych polskich przedstawicieli tego nurtu.

Wisła – noclegi w miasteczku dającym spokój i ukojenie

Warto jednak wiedzieć, że Wisła to nie tylko narty i zabytki. Jeśli marzy Ci się leniwa przechadzka po uliczkach tego miasta – także nie będziesz zawiedziony. Koniecznie wybierz się na deptak spacerowy, zakończony uroczym rynkiem miejskim, przy którym stoją Dom Zdrojowy i kościół ewangelicki. Zobaczysz tam również Aleję Gwiazd Sportu – poświęconą sportowcom, których losy splotły się z tym miastem.

Koniecznie przespaceruj się też Bulwarem Księżycowym w Wiśle – przez mieszkańców zwanym też po prostu bulwarem nad rzeką. To niedawno zrewitalizowany deptak, doskonałe miejsce zarówno na złapanie oddechu, jak i na oddanie się różnym aktywnościom sportowym (jest tu ogólnodostępna siłownia, szlak rowerowy etc.). Przy bulwarze zobaczysz też Zabytkowy Park Przygód – niewielki park miniatur stworzonych z kolorowej szklanej mozaiki.

A jeśli masz ochotę na dalsze wędrówki… Cóż, noclegi w górach mają tę niezaprzeczalną zaletę, że możesz w każdej chwili odciąć się od miejskiego gwaru i ruszyć w leśne ostępy. W okolicy Wisły przebiega masa szlaków turystycznych, które zawiodą Cię na zachwycające beskidzkie szczyty. Urlopu w tym miejscu z pewnością nie zapomnisz przez długi czas – ruszaj więc odkrywać perłę Beskidu!

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here