czapka

Kiedy temperatura na zewnątrz zmniejsza się, wówczas w zdecydowanej większości przypadków decydujemy się na zakup nakrycia głowy. Czapka Kamea powinna być jednak odpowiednio dobrana, aby ciekawie prezentowała się pod względem wizualnym. Jak dobrać czapkę w zależności od kształtu twarzy? Jaki rozmiar czapki należy wybrać? Jakie czapki popularne są na sezon 2021/2022? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Jak dobrać czapkę w zależności od kształtu twarzy?

Czapka Kamea musi być odpowiednio wybrana w zależności od kształtu twarzy. Wyróżnia się twarz prostokątną, kwadratową, okrągłą, w kształcie serca, trójkątną i owalną. Przykładowo, jeśli nasza twarz jest prostokątna i stosunkowo drobna, wówczas najbardziej optymalna będzie czapka Kamea z nausznikami. W przypadku kwadratowego kształtu buzi w sposób szczególny zalecane są modele posiadające pompony i kapelusze z obszernym rondem. Osoby z okrągłą twarzą powinny zakupić egzemplarze, które wizualnie wyszczuplają. Należy wówczas unikać obcisłych modeli, które są mocno dopasowane do kształtu głowy. Persony z buzią trójkątną powinny wybrać dzianinowe czapki Kamea.

Jaki rozmiar czapki należy wybrać?

Czapka Kamea powinna mieć także odpowiedni wymiar, aby odpowiednio pasowała do naszej głowy. Aby zakupić dobry egzemplarz, należy wcześniej dokonać pomiarów. W tym celu wykorzystajmy miarkę krawiecką. Należy zmierzyć obwód głowy w najszerszym miejscu. Odczytana wartość to rozmiar głowy. Niekiedy podawane rozmiary są uniwersalne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że czapka uznawana jest za elastyczną, w konsekwencji będzie pasować do większości głów. Rozmiar S wybierajmy, kiedy obwód głowy wynosi 53-55 cm, M i L, gdy wymiar wynosił od 55 do 57 cm. Czapka Kamea XL przeznaczona jest w przypadku, gdy miarka wskazuje od 59-61 cm, natomiast XXL- od 61 do 63 cm.

Jakie czapki popularne są na sezon 2021/2022?

W sezonie od 2021/2022 najbardziej popularna jest czapka Kamea o neutralnych kolorach, m.in. o odcieniach beżu, bieli czy też jasnego brązu. Najczęściej wybierane są czapki dzianinowe lub wełniane, zarówno te z pomponem, jak i bez nich. Dość powszechne są również egzemplarze o grubych, jednocześnie warkoczowych splotach, które wykonane są z wysokiej jakości bawełny. Nie musimy rezygnować z kapeluszy, kaszkietów, beretów. Warto postawić na stosunkowo proste formy, które prezentują się elegancko, jednocześnie szykownie. Czapka Kamea z pewnością jest takim wyborem.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here