kim jest vanessa kirby
fot. Pexels.com

Netflix niedawno udostępnił na swojej platformie film, który zdążył wzbudzić wśród swoich widzów wiele emocji. Filmowa produkcja „Cząstki kobiety” opowiada historię kobiety, która musi zmierzyć się z żałobą po zmarłym dziecku. W główną rolę wciela się Vanessa Kirby, która ma obecnie swoje pięć minut. Kim jest aktorka? W jakich filmach grała? 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/kim-jest-vanessa-kirby/

Vanessa Kirby – krótkie bio

Vanessa Kirby urodziła się w kwietniu 1988 roku w Londynie. Jest brytyjską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Grała między innymi w takich znanych filmach jak „Zanim się pojawiłeś”, „Mission: Impossible – Fallout”, „Obywatel Jones” czy „Szybcy i wściekli: Hobbs & Shaw”. Jednak skrzydła kariery rozwinęła dopiero po roli księżniczki Małgorzaty w hitowym serialu Netflixa – The Crown. Świetnie zagrana postać princess Margaret oraz ogromny sukces produkcji Netflixa o królewskiej rodzinie brytyjskiej sprawiły, że Vanessa zapadła w pamięci wielu widzów. The Crown stało się swoistą furtką dla aktorki do udanej przyszłości w branży filmowej. Kirby otrzymała w 2020 roku główną rolę w filmie „Cząstki kobiety”, który od stycznia możemy oglądać na netflixowej platformie VOD. Dlaczego ta produkcja filmowa wzbudziła tyle emocji wśród widzów? 

Film „Cząstki kobiety”

„Cząstki kobiety” to dramat, który niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Historia filmu rozgrywa się w Bostonie. Głównymi bohaterami jest małżeństwo, które tworzą Martha – grana przez Vanessę Kirby – oraz Sean, w którego rolę wcielił się aktor Shia LaBeouf. Szczęście spodziewającej się dziecka pary przerywa tragedia, która zmienia ich życie na zawsze – podczas niespodziewanego porodu w domu nowonarodzone dziecko umiera. Od tego momentu nic nie będzie już takie same. Po roku od tragedii Martha nadal nie potrafi pogodzić się z utratą dziecka, a jej relacje z mężem są bardzo napięte. Co więcej, kobieta musi się zmagać na sądowej drodze z położną, która nie jest ulubienicą opinii publicznej.

Światowa premiera filmu odbyła się 4 września 2020 roku na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Kirby za rolę Marthy otrzymała tam Puchar Volpi dla najlepszej aktorki. Po premierze film zdobył wiele pochlebnych recenzji, w których Vanessa była bardzo pozytywnie oceniana.

Zobacz także: http://www.portucale.pl/xiaomi-redmi-note-8-pro-profesjonalny-telefon-w-niskiej-cenie/

 

[Głosów:14    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here