Kołdra puchowa 140×200

Dzisiaj rynek jest pełny różnego rodzaju pościeli, wykonany z rozmaitych materiałów i surowców. Często zamiast jakością kierujemy się ceną, jednak czy kupując taniej, naprawdę dokonujemy mądrego i przemyślanego zakupu? Od doboru pościeli zależy nie tylko komfort naszego snu, ale również stan zdrowotny naszej skóry! Kołdra puchowa 140×200 to rozwiązanie, na które decydują się świadomi konsumenci. Chociaż jej młodsza siostra wykonana z materiału syntetycznego kusi ceną, a także dostępnością, dla wielu zamiast miłym snem, może okazać się prawdziwym koszmarem. Przed zakupem więc warto poznać wady i zalety obu opcji i dokonać świadomego i przemyślanego wyboru.

Kołdra puchowa – wady i zalety

Dobrej jakości pościel puchowa np. z gęsiego pierza to świetne rozwiązanie, dla tych, którzy cenią sobie ciepło, bez uczucia wilgoci na swoim ciele, a także stawiają na solidne produkty, które będą służyć latami. Kołdra puchowa 140×200, to produkt charakteryzujący się wysokimi właściwościami izolacyjnymi, idealnie utrzymuje ciepło, jednocześnie odprowadzając wilgoć. Podczas przechowywania w szafie, czy skrzyni na pościel kołdra taka nigdy się nie odkształci. Cena kołdry uzależniona jest głównie od jakości wsadu oraz tego, czy mamy do czynienia z pościelą letnią, czy całoroczną. To idealnie rozwiązanie dla osób ceniących ekologię, ponieważ do stworzenia tego typu kołdry nie użyto żadnych materiałów, które mogłyby wpływać negatywnie na zanieczyszczenie planety. Są bardzo przyjemne, sprężyste i lekkie nawet jeżeli chodzi o kołdry zimowe, maksymalny ich ciężar może wynosić ok.2,5 kg. Pewnie wiele osób pamięta lub ma w domach jeszcze pościele z gęsiego pierza, wykonane przez ich babcie, to właśnie trwałość, która charakteryzuje tego typu wyroby, sprawia, że służą one latami. Aby cieszyć się kołdrą przez długie lata, warto od czasu do czasu oddać ją do pralni, gdzie odpowiednio zostanie oczyszczona.

Kołdra syntetyczna – granulat, silikon i niska cena

Kołdry syntetyczne można kupić już niemalże wszędzie za bardzo niskie ceny, bo już za około sto złotych możemy czasem sprawić sobie całoroczną pościel. Kołdra puchowa 140×200, czy w każdym innym rozmiarze wydawać się może cięższa w stosunku do wersji syntetycznej. Dzieje się tak, ponieważ wypełnienia z syntetycznych rozwiązaniach składają się głównie z silikonów i granulatu poliestrowego, zwanego potocznie plastikiem. Taka kołdra bywa często jedynym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergię, trzeba mieć jednak na uwadze, że materiały, z których jest zrobiona, dużo gorzej odprowadzają wilgoć. A więc istnieje ryzyko zapocenia, a tym samym zapchania mieszków włosowych. Wiele przypadków stanów zapalnych skóry wynika z noszenia syntetycznej odzieży i spania w syntetycznej pościeli, ponieważ materiały te charakteryzują się bardzo złą cyrkulacją powietrza. Dodatkowo jest to rozwiązanie nieekologiczne jednak niskobudżetowe.

[Głosów:24    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here