Karpacz noclegi – widok na Świątynię Wang w Karpaczu

Karpacz jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych o każdej porze roku. Zimą oferuje mnóstwo doskonale przygotowanych stoków narciarskich, latem – piękne, zapierające dech w piersiach szlaki piesze po Karkonoszach. Bez problemu uda się tam znaleźć smaczne restauracje i komfortowe, dopasowane do potrzeb singla, pary lub kilkuosobowej rodziny, apartamenty. Karpacz to miasto, w którym nie sposób się nudzić – sprawdź, co koniecznie musisz tam zobaczyć i dlaczego warto się zdecydować na noclegi w górach!

Leżący u stóp Karkonoszy, z górującą nad miastem Śnieżką – Karpacz to jedna z miejscowości, którą można odwiedzić o każdej porze roku. Zimą jest rajem dla narciarzy – bez problemu znaleźć tam można zarówno stoki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, jak i umożliwiające komfortowy wypoczynek po białym szaleństwie piękne apartamenty Karpacz. Miasto zachwyca również wiosną, latem i jesienią – wówczas oddać się można spacerom po karkonoskich szlakach, zwiedzić okolicę, a także skorzystać ze wszystkich udogodnień dla rodzin z dziećmi poznających Karpacz. Nocleg z psem (to przecież również bywa członek rodziny!) i honorowanie bonów turystycznych to tylko kilka z nich.

Poznaj Karpacz – nocleg u stóp Śnieżki

Trudno o piękniejszą karkonoską miejscowość niż Karpacz – noclegi z widokiem na góry są tam w zasadzie codziennością, a to ze względu na majestatyczną Śnieżkę, którą doskonale widać z każdego punktu miasta. I to właśnie prowadzące na nią szlaki piesze są jedną z największych atrakcji Karpacza. Istnieje kilka możliwych wejść na tę górę, ale najpopularniejsze są dwie – prowadzący przez Kocioł Łomniczki szlak czerwony (około 3,5 godziny wspinaczki) oraz wjazd wyciągiem krzesełkowym z Karpacza na Kopę, skąd do szczytu Śnieżki pozostaje około godzina drogi.

Drugą pozycją obowiązkową dla miłośników gór jest wycieczka do Pielgrzymów, czyli jednej z najpopularniejszych i najpiękniejszych grup skalnych w całych Karkonoszach. Pielgrzymy to trzy ogromne grupy skalne położone na wysokości 1204 m n.p.m., na północno-wschodnim zboczu góry Smogornia. Można do nich dotrzeć żółtym szlakiem bezpośrednio z Karpacza, z okolic słynnej Świątyni Wang. Droga zajmuje około 1,5 godziny.

Nieopodal Pielgrzymów znajduje się węzeł głównych karkonoskich szlaków pieszych. Można stamtąd iść szlakiem zielonym, czyli tzw. ścieżką nad Reglami, a następnie szlakiem żółtym na Słonecznik lub wrócić na Polanę i iść do Kotła Małego Stawu oraz Schroniska Samotnia. Po takich wycieczkach przyda się odpoczynek w komfortowym apartamencie – noclegi w górach karkonoskich w Karpaczu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Karpacz – noclegi jako baza wypadowa do zwiedzania wszystkich atrakcji miasta

Wybierając najlepsze apartamenty Karpacz na wynajem, należy mieć na uwadze, że sporo turystycznych atrakcji znajduje się również w granicach administracyjnych miasta. Jeśli zależy nam na wygodnej bazie wypadowej do ich zwiedzania, warto zdecydować się na nocleg w centrum. I tak mając apartament w Karpaczu, nie sposób nie zajrzeć do wspomnianej już Świątyni Wang – ewangelickiego kościoła parafialnego, przeniesionego w 1842 r. z Norwegii, który uważany jest za najstarszy kościół drewniany w Polsce.

Dla zakochanych par obowiązkowe jest obejrzenie Młynka Miłości – miejsca, które powstało na kanwie ludowej legendy o miłości córki młynarza do Ducha Gór. Podobno Młynek ma magiczną moc i sprawia, że uczucie trwa wiecznie… Pominąć nie można Dzikiego Wodospadu, który latem otoczony jest bujną zielenią, a zimą tworzy piękne lodowe formy. Z apartamentów Karpatia lub Residence Karpacz krótki spacer będzie nas dzielić od ponad 100-metrowej zapory na Łomnicy – jednej z najgroźniejszych rzek Karkonoszy, która wielokrotnie zalewała miejscową infrastrukturę. Zbudowana na początku XX wieku zapora skutecznie chroni miasto przed kolejnymi powodziami, tworząc niewielkie jezioro. Z kolei z apartamentów Triventi Mountain Residence niedaleko będzie do miejsca anomalii grawitacyjnej – choć wydaje się to nieprawdopodobne, samochody z wyłączonym silnikiem samoistnie… cofają się tam pod górę!

Karpacz noclegi – bon turystyczny przydatny podczas pobytu z dziećmi

Dla rodzin podróżujących z dziećmi bardzo istotne są względy praktyczne: obecność niedrogich restauracji i barów mlecznych oraz relatywnie tanie noclegi – Karpacz to miasto, w którym bez problemu znaleźć można bary i restauracje serwujące smaczne obiady na każdą kieszeń. W żyjących z turystyki miastach – takich jak Karpacz – noclegi z bonem turystycznym możliwe są z kolei do zrealizowania właściwie w każdym obiekcie, a to również pozwala obniżyć koszty wyjazdu.

Jest wiele udogodnień, jakie oferuje turystom Karpacz: noclegi, apartamenty w górach u podnóża Śnieżki, liczne atrakcje dla dzieci (interaktywne muzeum Karkonoskie Tajemnice, Muzeum Zabawek, Muzeum Lego, Muzeum Konsol i Gier Video), restauracje serwujące lokalne dania w przystępnych cenach. Warto doświadczyć tego na własnej skórze! Odwiedź Karpacz – noclegi z widokiem na góry lub w sercu tego urokliwego miasta czekają na Ciebie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here