Na czym polega fenomen ręczników bambusowych

Główną zaletą ręczników kuchennych bambusowych jest fakt, że nie zawierają chemii i barwników używanych do produkcji ręczników z celulozy lub makulatury. Ręczniki bambusowe zalecane są dla alergików i osób, które mają problemy ze skórą. Co jeszcze wpływa na fakt, że konsumenci chętniej sięgają po ręczniki bambusowe?

Zalety ręczników bambusowych

Niewątpliwie ręczniki bambusowe, a raczej materiał, z jakiego są zrobione, posiadają działanie antybakteryjne, antygrzybiczne oraz hipoalergiczne – sugerują to przeprowadzone badania. Używanie jednorazowych ręczników bambusowych sprawi, że nasza skóra będzie delikatna za sprawą tego ekologicznego produktu. Ręczniki bambusowe dają poczucie świeżości, a ich miękkość i brak zapachu są największymi zaletami.

Wbrew pozorom ręczniki charakteryzują się dużą chłonnością i wytarte przez nie przedmioty po kilku chwilach są suche.

Bambus przyjazny dla środowiska

Wykonane ręczniki są w 100% z trawy bambusa, rosnący z dala od skupisk pand. Mamy pewność, że jest to ekologiczny produkt i nie przyczynia się do nadmiernej ilości wycinki drzew. Ze względu na swoje właściwości, bambus jest niezwykle przyjazny dla skóry, a przede wszystkim dla środowiska. Ręczniki bambusowe są bezpieczne dla dzieci, ponieważ cechują się delikatnością, która jest ważna dla ich skóry.

Ręczniki do kuchni i nie tylko

Bambusowe ręczniki zazwyczaj znajdują swoje zastosowanie w kuchni i świetnie nadają się do wycierania nimi talerzy czy sztućców lub rąk po umyciu. Ich praktycznie zastosowanie znajdzie swoje miejsce także podczas innych, domowych porządkach. Można je wykorzystać do przetarcia kurzu, który zalega w naszym mieszkaniu. Super chłonne i wolne od pyłu ręczniki bambusowe oferuje sklep SlowPack, który w swojej ofercie posiada szereg produktów ekologicznych.

Ręczniki bambusowe to ekologiczny produkt

Wpływ na fenomen ręczników bambusowych ma fakt, że jest to produkt ekologiczny. Społeczeństwo przychylniej patrzy na nazwy produktów, które mają w swojej nazwie słowo ‘’eko’’. Zmieniająca się świadomość człowieka, na temat środowiska, w którym żyje, jest bardzo istotna. Jeszcze kilka lat temu, produkty ekologiczne, były uznawane za drogi zakup. W tej chwili się to zmienia. Na rynku mamy coraz więcej takiego asortymentu, który ma za zadanie ograniczenie dużej ilości produkcji tworzyw sztucznych.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here