Launchpad – dlaczego warto się na niego zdecydować?

0
1745

Zdecydowana większość z nas uwielbia muzykę. Wiele osób preferuje elektroniczne dźwięki. Dużą część zainteresowanych chciałaby stworzyć swój własny utwór muzyczny, który będzie energiczny i ciekawy. W tym celu można wykorzystać launchpad, który ostatnimi czasy w znacznym stopniu zyskał na popularności. Co to jest launchpad i czym charakteryzuje się to urządzenie? Jakie zalety launchpada możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest launchpad i czym się charakteryzuje?

Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, czym tak właściwie jest launchpad. Wielu z nas spotkało się niejednokrotnie z tym pojęciem, jednakże nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak to może wyglądać i do czego służy. Okazuje się, że jest to w pełni profesjonalny kontroler do grania, który umożliwia tworzenie zarówno dynamicznych, jak i ekspresyjnych utworów muzycznych. Użytkownik ma do dyspozycji specjalnie stworzoną siatkę padów 8×8 RGB, która to umożliwia wyzwalanie klipów, tworzenie ciekawych i niespotykanych rytmów, a także produkowanie własnych linii melodycznych. Dodatkowo launchpad to gwarancja kontroli naszego zewnętrznego hardware- warto mieć to na uwadze.

Jakie zalety launchpada warto wyróżnić?

Nie bez powodu launchpad jest tak chętnie użytkowany przez wiele osób. Przede wszystkim jest to bardzo prosty instrument, który upraszcza wykonywanie niektórych czynności, wśród których warto wyróżnić wykonywanie koncertów na żywo czy też zapewnienie kontroli nad poszczególnymi klipami bądź ścieżkami. Za pośrednictwem launchpada możemy sterować różnorodnym sprzętem zewnętrznym. Producenci robili wszystko co w ich mocy, aby urządzenie to ciekawie prezentowało się pod względem wizualnym. Właśnie dlatego dostępna jest siatka padów RGB 8×8, która charakteryzuje się tym, iż się podświetla. Nie w sposób nie wspomnieć o trybie scale, mianowicie pady w sposób automatyczny przypisują się do nut jednego z kilkunastu klawiszy i trybów, przez co nie ma możliwości uruchomienie się przypadkowych dźwięków znajdujących się spoza skali. Launchapd wygląda jak klasyczny instrument- możliwe jest odtwarzanie nut, skali, akordów na siatce. Co godne podkreślenia- każdorazowo kiedy naciśniemy pad, wówczas otrzymamy informacje zwrotną w postaci podświetlenia się LED RGB. Launchpad umożliwia dość łatwe sterowanie różnorodnymi efektami i instrumentami Abletona.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here