Kredyt hipoteczny

0
2000

Z roku na rok coraz trudniej jest młodemu człowiekowi na zdobycie kredytu na własne mieszkanie. Płacimy duże pieniądze za wynajem od kogoś mieszkania i w ten sposób spłacamy kredyt właściciela oraz dajemy mu zarobić. Jednak według banku przeważnie nie należy nam się kredyt hipoteczny w Olsztynie, ponieważ nie posiadamy odpowiedniej zdolności finansowej i nie poradzimy sobie z jego spłatą.

Jeżeli już długo wynajmujemy od kogoś mieszkanie, to z całą pewnością przychodzi w pewnym momencie taki moment, że zaczynamy się zastanawiać czym jest kredyt hipoteczny i w jaki sposób możemy go dostać. Kiedy zaczynamy sprawdzać jaka jest nasza zdolność finansowa, to niestety przeważnie okazuje się, że bank ma takie wymagania, że nie mamy szans na kredyt. Bywa to bardzo irytujące, ponieważ nie daje nam to możliwości na kupno własnego lokum. Nawet jeżeli uda nam się i posiadamy odpowiednią zdolność finansową, to okazuje się, że kredyty hipoteczne Olsztyn zazwyczaj wymagają wkładu własnego i to w takiej wysokości, że gdybyśmy byli wstanie tyle odłożyć, to nie interesowalibyśmy się kredytem, ale kupilibyśmy mieszkanie za gotówkę. Tyle, że po prostu trochę później.

Rynek nieruchomości w Polsce jest bardzo napompowany i ceny za metr kwadratowy są tak wysokie, że przeciętnego człowieka nie stać nawet na kawalerkę, która dzisiaj jest czasem wielkości pokoju. Oczywiście wiele zależy od rejonu, w którym się mieszka. Są jeszcze miasta, w których ceny mieszkań są stosunkowo normalne, ale w większych miejscowościach są one po prostu zbyt wysokie dla młodego człowieka. Trzeba mieć naprawdę dobre wynagrodzenie miesięczne oraz sporo oszczędności, żeby móc sobie pozwolić na kupno mieszkania. No chyba, że będziemy mieć szczęście i wygramy w lotka bądź pochodzimy z bogatej rodziny, która kupi nam mieszkanie. Człowiek, który pochodzi z klasy średniej ma na to niestety bardzo małe szanse, a banki jeszcze zwiększają wymagania i chcą, żeby klient posiadał coraz większy wkład własny. Czasami wzięcie kredytu jest równe z cudem.

Źródło: doradca finansowy Olsztyn
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyOlsztyn/

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here