jaki wideorejestrator

Zdarzenia drogowe, stłuczki, drobne kolizje – to wszystko wydarza się na drogach. Nie są to odosobnione przypadki, mają miejsce codziennie na całym świecie. Często, gdy dochodzi do zdarzenia drogowego ciężko jest ustalić sprawcę. Bywa tak, że osoba winna nie poczuwa się do popełnienia błędu. Brak świadków sprawia dodatkowo, że ciężko ustalić jest sprawcę. W takiej sytuacji często może być pomocna zamontowana w samochodzie kamerka. Pytanie pozostaje, jaki wideorejestrator wybrać.

Postęp technologiczny spowodował, że w dzisiejszych czasach półki sklepowe są przepełnione tego typu urządzeniami. Niemniej jednak szeroki wybór powoduje u klientów pewnego rodzaju dyskomfort. Nie każdy jest bowiem specjalistą od elektroniki i niekoniecznie musi wiedzieć, jaki wybór będzie najlepszy.
Załóżmy, że kierowca doszedł do wniosku, że chce zakupić takie urządzenie do samochodu. Nasuwa się jednak pytanie, jaki wideorejestrator wybrać – ten tańszy, ten w promocji, czy może ten droższy.

Ogólnie rzecz biorąc wybór jest uzależniony przede wszystkim od tego, czego oczekuje użytkownik. Z pewnością najważniejszą funkcją będzie jakość nagrywanego obrazu. Można twierdzić, że rozdzielczość Full HD powinna być standardem. Gorsze rozdzielczości należy odrzucać niejako z automatu. Nagranie gorszej jakości może uniemożliwić rozpoznanie tablic rejestracyjnych, co w konsekwencji doprowadzi do tego, że urządzenie stanie się bezużyteczne. Oprócz jakości nagrywania ważna jest trwałość urządzenia, możliwość obsługi pojemnych kart pamięci oraz inne funkcje.

Dzisiejsze wideorejestratory często są wyposażone w moduł GPS

Jest to przydatna opcja, ponieważ kamerka może służyć nie tylko jako pomocnik w ustaleniu sprawcy kolizji. Za pomocą wideorejestratora z funkcją GPS można z powodzeniem śledzić trasy swoich wycieczek. Nagranie wideo przesłane na komputer może być niezapomnianą pamiątką.

w samochodzie

Warto wspomnieć, że funkcje takich wideorejestratorów nie kończą się jedynie na ustaleniu pozycji. Często zgrywając film na komputer można z powodzeniem śledzić trasę na przykład za pomocą Google Maps. Jest to świetne rozwiązanie na archiwizację miejsc, które odwiedziło się w przeszłości. Jednocześnie należy pamiętać, że jest to jedynie dodatek mający służyć za dodatkowe udogodnienie.

Co więcej, droższe modele wideorejestratorów są wyposażone w Wi-Fi. To również rodzi problem, jaki wideorejestrator wybrać. Te z możliwością podłączenia ich do internetu są w stanie natychmiast po zarejestrowaniu zdarzenia przesłać film np. na konto w chmurze.
W tym momencie warto również zwrócić uwagę na to, że dobry wideorejestrator powinien być wyposażony w czułe sensory wykrywające ruch. Są one szczególnie pomocne w przypadku funkcji parkingowych. Kamerki samochodowe są często wyposażone w funkcje parkingowe.

W momencie, gdy kierowca wysiada z samochodu, urządzenie przełącza się w tryb czuwania i za pomocą sensorów jest w stanie wykryć ruch, czy poruszenie samochodu na przykład wskutek wjechania innego samochodu. Wykryty ruch powoduje wzbudzenie kamerki samochodowej i rozpoczęcie nagrywania zdarzenia. Niemal każdy wideorejestrator jest wyposażony we wbudowaną baterię. To ona zapewnia czas działania w momencie braku ładowania urządzenia.

Najpopularniejsze firmy produkujące te urządzenia mają również w swojej ofercie specjalne zestawy, które łączą kamerkę z akumulatorem. To powoduje, że jest ona niemal bez przerwy podpięta do prądu, co w konsekwencji doprowadza do tego, że jest ładowana nie tylko w momencie, gdy samochód jest włączony.

deska rozdzielcza

Jak wynika z powyższego, mnogość oferty, różne specyfikacje i ceny powodują, że często powstaje problem, jaki wideorejestrator wybrać. Najgorszą opcją jest sugerowanie się wyłącznie ceną. Zakup takiego urządzenia jest wydatkiem jednorazowym i nie należy do końca sugerować się plakietką informującą o kwocie, jaką należy zapłacić. Niejednokrotnie lepiej zapłacić więcej, ale mieć spokój o względną niezawodność urządzenia.

Tanie wideorejestratory często oferują nagrywanie filmów w jakości Full HD, jednak jak się okazuje po zgraniu filmu na komputer, to co zobaczymy zdecydowanie odbiega od standardów takiej rozdzielczości. Dzieje się tak, ponieważ kamerka domyślnie generuje film o rozdzielczości Full HD, jednak pozostały osprzęt wideorejestratora nie jest do tego przystosowany.

Z reguły im wyższa cena urządzenia, tym należy liczyć się z lepszą jakością nagrania. Oczywistym jest, że nie można mieć wszystkiego za niską cenę. Chociaż ostateczna decyzja jaki wideorejestrator wybrać należy do użytkownika, to koniec końców nie warto oszczędzać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here