Jak wyjść z długów – 5 kroków, które musisz zrobić

Tak samo jak nasze zadłużenie nie jest wynikiem jednej błędnej decyzji, i wyjście z zadłużenia to szereg działań, które dopiero w połączeniu, pozwolą nam osiągnąć sukces. Jednak tylko w ten sposób będziemy mieli szansę na wyjście z długów raz na zawsze.

Uświadom sobie, że masz problem

Aspekt psychologiczny kredytobiorcy odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Śmiało można powiedzieć, że nadmierne zadłużanie się, to dla wielu, już uzależnienie. Aby starać się polepszyć swoją sytuację musimy sami przed sobą przyznać, że mamy problem. Nie chodzi o to aby uspokoić rodzinę czy znajomych. Robimy to przede wszystkim dla siebie, dlatego powinniśmy być całkowicie szczerzy. Tylko wiedząc z czym walczymy możemy to pokonać.

Zacznij oszczędzać

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Jeśli raty zobowiązań przekraczają Twoje możliwości finansowe, czas zacisnąć pasa, tyle na ile się tylko da. Koniec z przyjemnościami i wydawaniem pieniędzy na zachcianki. Od teraz żyjesz według planu, który dokładnie określa jedynie potrzebne zakupy i wydatki. Każda zaoszczędzona w ten sposób złotówka zostaje przeznaczona na spłatę rat naszych zobowiązań.

Znajdź dodatkowe źródło dochodów

Jeśli nasze wydatki i zobowiązania są większe niż suma naszych dochodów, niestety nie mamy szans na to aby płacić wszystkie raty terminowo. Dlatego, powinniśmy postarać się o zwiększenie wpływów do naszego domowego budżetu. W tym celu możemy np. znaleźć dodatkową pracę, postarać się o nadgodziny w aktualnej, zrobić garażową wyprzedaż rzeczy, które zalegają w naszym domu, czy zamienić nasze hobby bądź umiejętności w pracę zarobkową.

Konsolidacja zobowiązań

Oszczędzanie i dodatkowe zarobki to w dalszym ciągu za mało aby regularnie spłacać wszystkie raty kredytów? W takim przypadku powinniśmy skorzystać z pomocy jaką oferują nam banki, w postaci kredytu konsolidacyjnego. Wbrew pozorom nie jest to kolejne, zwykłe zobowiązanie, które zwiększy nasze miesięczne wydatki. Konsolidacja ma bowiem na celu połączenie całego naszego zadłużenia, w jeden kredyt, z jedną ratą. Jak to działa w praktyce?

Kredyt konsolidacyjny otrzymamy w banku. Jednakże z tego względu, że nasza zdolność kredytowa jest nadszarpnięta z powodu posiadanego zadłużenia, swoje pierwsze kroki powinniśmy skierować do doradcy kredytowego https://habzafinanse.com.pl. Tylko on ma możliwość prowadzenia negocjacji z bankiem. Dzięki temu oraz posiadanej wiedzy i doświadczeniu, zwiększa znacząco nasze szanse na pozytywną decyzję w banku i przeprowadzi nas przez cały proces kredytowania. Następnie, kapitałem z kredytu konsolidacyjnego spłacamy nasze aktualne zadłużenie – kredyty, pożyczki, a nawet chwilówki. W zamian do spłaty pozostaje nam jedna rata kredytu po konsolidacji, której wysokość dostosowana jest do naszych aktualnych możliwości finansowych i jest znacznie niższa niż suma rat wszystkich chwilówek.

Koniec z kredytami

Jedna niska rata kredytu konsolidacyjnego nie jest sygnałem do tego, że znowu możesz wziąć na siebie inne zobowiązanie.

Ekspert kredytowy https://habzafinanse.com.pl radzi – Kredyt nie może być traktowany przez nas jako źródło szybkich dochodów. Pieniądze pozyskane w formie kredytu to tylko pożyczka, którą będziemy musieli oddać i to z nadwyżką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here