bitcoiny

Wirtualna waluta? czy może zastąpić nam tradycyjne pieniądze? z pewnością kiedyś gdyby ktoś zadał to pytanie zostałby wyśmiany, dziś natomiast to realne. Bitcoin, co to takiego? To wirtualna waluta, która narodziła się w 2008r. Tradycyjna bankowość i finanse to realny pieniądz a w świecie internetu to wirtualna waluta na której naprawdę można zarobić. Po mimo tego, że waluty tej nie można zobaczyć ani dotknąć to można nią płacić. Jednym ze sposobów jest np. założenie profesjonalnego serwisu lub bloga o bitcoinie . Inny sposób to napisanie i sprzedaż e booka o Bitcoinie.

Prowadząc stronę internetową możemy również zarabiać na programach partnerskich , umowach sponsorskich itp. możemy też zarobić wykorzystując wahania jego ceny lub zainwestować w kryptowalutę z zamiarem odsprzedania jej za jakiś czas nawet za parę miesięcy czy nawet lat. Własny faucet to także dobry pomysł na to ” jak zarobić na bitcoinie”, tutaj jednak musisz wnieść kapitał początkowy, zarządzać użytkownikami, pilnować aby nie wdarli się oszuści, musisz tu poświęcić więc dużo czasu na typową administracje.

Jeśli natomiast jesteś szczęściarzem możesz spróbować swojego szczęścia na pomnożenie kapitału biorąc udział w grze w kasynie bitcoinowym. To już oczywiście hazard ,musisz liczyć się z tym, że raz możesz wygrać, a innym razem stracić. Jeżeli już dobrze znasz temat spróbuj swoich sił pisząc artykuły na temat kryptowalut i Bitcoina. Najprostszą jednak metoda zarabiania na Bitcoinie jest zakupienie ich gdy są tanie i sprzedanie gdy są drogie. Do tego potrzeba oczywiście posiadać odpowiednia ilość środków i wybrać dobrą giełdę.

bitcoin

A może na pytanie ” jak zarabiać bitcoiny”? dobrym pomysłem są tzw. napiwki. Co to takiego? Do tej metody potrzebujesz swojego portfela Bitcoin, a także kodu QR i adresu Bitcoin. Jest to metoda bardzo podobna do akceptacji kryptowaluty jako środka płatniczego. Jest parę miejsc, gdzie możesz otrzymać Bitcoiny jako napiwki. Może to być np. Twój własny sklep, strona internetowa, restauracja. Ciekawym pomysłem jest również zaakceptowanie bitcoina jako środka płatniczego.

Jeśli jesteś po prostu biznesmenem, posiadasz jakiś towar, który sprzedajesz lub usługi to załóż darmowy portfel np. Coinbase lub inny i wyświetl swój kod QR razem ze swoim adresem Bitmoneta obok kasy w sklepie. Gdy już posiadasz swój portfel, przejdź do sekcji „Receive Money”, „Add Funds” lub podobnej. Powinien się tam znajdować kod QR, w którym zakodowany jest Twój prywatny adres Bitcoin. Wydrukuj ten kod i umieść w miejscu widocznym (np. przy kasie).

Jeśli klient chce zapłacić za pomocą bitcoinów, będzie on posiadał swój portfel, w którym będzie mógł wprowadzić wartość zakupu w PLN. Aplikacja automatycznie przelicza następnie daną wartość w bitcoinach. Płatność pojawi się na Twoim koncie. Naklej logo „Bitcoin accepted here” przy wejściu do Twojego sklepu i to wszystko, gotowe!

Jak zarabiać bitcoiny?

Istnieje wiele stron internetowych oferujących darmowe Bitcoiny. Polega to tylko na tym, aby odwiedzić dana stronę internetową i w zamian za to dostaje się symboliczna część bitcoina. W momencie kiedy posiadasz już jakieś zarobione bitcoiny zrób tak, aby one pracowały same na siebie. W jaki sposób? Po prostu zarobisz na odsetkach od osób, które je od Ciebie pożyczą. Możesz zostać inwestorem dla pożyczkobiorców na serwisach społecznościowych oferujących pożyczki społecznościowe w bitcoinach.

Zweryfikowani pożyczkobiorcy publikują wniosek o pożyczkę, a Ty możesz pomóc im to sfinansować. Bitcoin zastępuje pieniądz. Kredytobiorca dostaje pewną ilość pieniędzy, na określony czas i spłaca to z odsetkami. A może słyszałeś kiedyś o kopaniu Bitcoinów. Co to takiego? Jest to proces, za pomocą którego generowane są nowe Bitcoiny. Podczas generowania Bitcoinów, komputer dodaje nowo wyprodukowaną kryptowalutę do łańcucha bloków, czyli blockchain.

jak zarabiać bitcoiny

Służy on do przechowywania danych, jakimi są transakcje zachodzące w sieci Bitcoin. Obecnie górnicy, czyli podmioty przetwarzające transakcje w sieci Bitcoin, za rozwiązanie kolejnego bloku z transakcjami otrzymują nagrodę w wysokości 12,5 BTC. W związku z tym, że kopanie bitcoinów wymaga specjalistycznego sprzętu, i przez to jest bardzo kosztowne, większość pojedynczych górników dołącza do tzw. mining pools. Możemy je nazywać kopalniami. Metoda ta jest jednak bardzo kosztowna i czasochłonna.

Otrzymywanie miesięcznej wypłaty przy pomocy kryptowaluty jest prawdopodobnie najbardziej stabilną metodą jak zarabiać Bitcoiny. Jednak nie ma zbyt wiele przedsiębiorstw, które to oferują. Przedstawione metody to jedne z najpopularniejszych, ale zapewne pomysłów na to jak zarabiać na Bitcoin będzie systematycznie przybywać w miarę rozwoju kryptowalut na całym świecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here