Jak umeblować pokój dorastającego dziecka małym kosztem?

Wielu rodziców boryka się z problemem przemeblowywania pokoju dziecka, którego aranżacja i wyposażenie szybko stają się nieadekwatne do wieku dziecka. Aby uniknąć dużych wydatków można zastosować specjalne triki. Dzięki nim charakter pokoju będzie dopasowany do potrzeb i wymagań dziecka, a rodzice nie będą musieli wydawać swoich oszczędności na wprowadzanie zmian.

Maluch potrzebuje tego samego co starszak

Wbrew pozorom pojemność szaf i szafek potrzebna dziecku małemu i dorastającemu jest taka sama. Choć małe dziecko ma mniej ubrań i ze względu na ich rozmiar zajmują również mniej miejsca, to ilość dodatków, takich jak pampersy, kocyki, pieluszki tetrowe zajmować będzie taką samą powierzchnię, jak większa ilość ubrań starszego dziecka. Oznacza to, że już pokój maluszka można wyposażyć w dużą szafę typu komandor oraz pojemną komodę.

Problemu nie powinno również stanowić biurko i krzesło. Duży wybór na agatameble.pl pozwoli dostosować rozmiar do powierzchni pokoju oraz znaleźć mebel, który będzie miał charakter uniwersalny. W ten sposób inwestycja w meble nie będzie tylko tymczasowa.

Wymieniaj dodatki, nie meble

Często popełnianym błędem jest kupowanie mebli typowo dziecięcych – kolorowych, o fantazyjnych kształtach i funkcjach, które mają znaczenie wyłącznie w tym jednym okresie. Zdecydowanie bardziej korzystne jest wybieranie mebli o charakterze uniwersalnym. Taki zestaw będzie miał nie tylko odpowiednie walory estetyczne, ale również rozmiary i funkcje.

Natomiast dobrym rozwiązaniem, aby nadać wnętrzu odpowiedni styl jest wybranie dodatków. Już od dawna projektanci i dekoratorzy wykorzystują elementy zdobiące wnętrze, by wyznaczyć odpowiedni styl aranżacji. Jest to sposób, który nie będzie stanowił dużego wydatku, a przyniesie zaskakujące efekty. Rodzice wykorzystać mogą różne tekstylia, plakaty, obrazy, figurki i inne dekoracje, które bez problemu wymienią, kiedy uznają, że nie pasują już do wieku i pokoju dziecka.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here