Jak przygotować się na narodziny dziecka

Wiadomość o ciąży dla większości rodziców jest jedną z najszczęśliwszych wieści, jakie można usłyszeć. Dlatego, kiedy zbliża się czas rozwiązania, rozpoczynają się przygotowania na powitanie dziecka. Przyszli rodzice uczęszczają do szkoły rodzenia, czytają książki o opiece nad noworodkiem i kupują dla niego niezbędne rzeczy. Ilość dostępnych w sklepach akcesoriów dla najmłodszych dzieci jest przeogromna. W tym artykule wspominamy o tych najważniejszych, których nie powinno zabraknąć w żadnej wyprawce.

Narodziny dziecka zmieniają całe życie rodziców. Od tego momentu w każdym planach, czy to tych dużych, czy najmniejszych, dotyczących codziennych wyborów jak wyjście do sklepu, należy uwzględniać maluszka i jego potrzeby. Konieczne staje się dopasowanie harmonogramu dnia do rytmu dziecka – jego pory snu, czy karmienia. W odnalezieniu się w nowej sytuacji pomagają akcesoria dla dziecka, które znacznie ułatwiają opiekę nad nim.

Wózek dla niemowlęcia

Jednym z najistotniejszych zakupów dla noworodka jest wózek z gondolą. Dzięki niemu rodzice będą mogli wyjść z niemowlęciem na spacer, na zakupy albo do lekarza. Umożliwi to wygodne i bezpieczne dla maluszka przemieszczanie się na mniejsze i całkiem spore odległości. Modeli wózków, które mogą służyć dzieciom od momentu narodzin aż do czasu, kiedy niemowlę nauczy się samodzielnie siadać, jest bardzo wiele. Ich szeroki wybór można znaleźć na stronie https://www.wozki-foteliki.pl. Alternatywą dla wózków z gondolą są wózki wielofunkcyjne. Ich zaletą jest to, że (dzięki dodatkowym akcesoriom) z powodzeniem mogą też służyć jako spacerówka, a nierzadko również fotelik samochodowy.

Fotelik samochodowy dla dziecka

To kolejna istotna rzecz, której nie powinno zabraknąć w wyprawce dla maluszka. Fotelik będzie potrzebny już w dniu wyjścia dziecka ze szpitala. Na wielu porodówkach to położna ubiera maluszka, dbając o to, by dziecko było odpowiednio zabezpieczone przed chłodem. Układa go też w foteliku i zabezpiecza pasami. Tak przygotowanego do pierwszej podróży noworodka przekazuje rodzicom.

Przy wyborze fotelików niezwykle istotnym kryterium jest bezpieczeństwo dziecka. Dlatego należy dopasować fotelik do jego wieku i wagi, a przed dokonaniem zakupu sprawdzić crash testy dostępnych modeli.

Łóżeczko

Odpowiedniego przygotowania na narodziny dziecka wymaga też mieszkanie. Najważniejszym meblem, który powinien w nim zagościć, jest łóżeczko dla dziecka. To może być klasyczny model z wyjmowanymi szczebelkami oraz regulacją wysokości materaca albo jeden z wielu innych dostępnych współcześnie, jak łóżeczko dostawne, które może stanowić samodzielny mebel lub zostać ustawione przy łóżku rodziców, czy kołyska.

Inne niezbędne akcesoria

Na tym oczywiście przygotowania się nie kończą, bo potrzebnych będzie szereg innych akcesoriów. Rodzice z pewnością powinni zaopatrzyć się w wanienkę, w której będą kąpać maluszka, a także przewijak, na którym będą go przewijać i wykonywać inne czynności pielęgnacyjne, jak chociażby masaże i natłuszczanie skóry dziecka oliwką lub kremem dla niemowląt. Poza tym istnieje wiele innych akcesoriów, które nie są może już tak niezbędne, ale potrafią bardzo ułatwić życie. Można się w nie zaopatrywać w miarę potrzeb, sprawdzając, które z nich będą najbardziej potrzebne. Okazuje się bowiem, że to, co bezwzględnie konieczne w przypadku jednej rodziny, dla drugiej może okazać się mało przydatne albo całkiem zbędne. Konkretne potrzeby uwidaczniają wraz ze wzrostem i rozwojem maluszka.

[Głosów:6    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here