jak nadać paczkę

Większość z nas łączy instynktownie potrzebę wysłania czegokolwiek z wycieczką na pocztę. Jednak dla świadomych ceny internet zmienił to wszystko. Próg został obniżony w cenach usług kurierskich, dzięki czemu są teraz dostępne dla wszystkich.

Czy wysyłasz coś ważącego więcej niż 1 kg?
Poczta Polska na ogół nadal najtańszym sposobem wysyłania kart i listów i jest konkurencyjna dla małych paczek o wadze poniżej 1 kg. Skoki cenowe za cięższe paczki – wszystko powyżej 2 kg kosztuje około 30 zł.

Usługi kurierskie są szybkie, a wiele z nich nawet oferuję dostawę tego samego dnia, jeśli zarezerwujesz odpowiednio wcześniej. W przypadku pilnych dostaw mogą być najbardziej ekonomiczną opcją.
Jest to ukryty sposób na dostęp do dużych firm kurierskich, takich jak DHL lub UPS, płacisz tylko tyle, ile proponują duże firmy.
Zwykle są one oparte na Internecie. Zanim skorzystasz z jakiejkolwiek firmy, przeczytaj wszystkie kluczowe ostrzeżenia poniżej.

Zazwyczaj można zarezerwować odbiór na następny dzień, w zależności od tego, jak wcześnie wysyłasz pocztą e-mail takową wiadomość. Ale odbiór tego samego dnia jest często dostępny, pod warunkiem, że spełniasz dzienny limit czasu. Zwykle jest to przed południem lub w okolicach południa, ale może być później.
Najtańsze miejsce do kupowania tych usług pocztowych było za pośrednictwem konsultantów telefonicznych, ale obecnie wielu najlepszych sprzedawców ma własne witryny internetowe. Pamiętaj, że będziesz miał do czynienia z osobą pośredniczącą, a nie z samym kurierem.

Więc jak nadać paczkę ?

Po pierwsze złe pakowanie może unieważnić ubezpieczenie pocztowe i roszczenia o odszkodowanie, więc zapakuj towary prawidłowo. Nigdy nie wiesz, jak będą wrzucane paczki podczas transportu, więc zastosuj następujące środki ostrożności:
Pamiętaj, aby dokładnie mierzyć i ważyć paczkę, gdy otrzymujesz ofertę. Jeśli paczka jest większa lub cięższa niż podana, może być konieczne wniesienie dodatkowej opłaty.

nadajemy paczkę

Ponadto, jeśli przekracza ograniczenia rozmiaru, może nie pasować do maszyn sortujących firmy kurierskiej i może zostać uszkodzona, a nawet może zostać zwrócona.
Jeśli spróbujesz wysłać coś ponad 31,5 kg, może nie zostać zaakceptowane, ponieważ wytyczne dotyczące bezpieczeństwa oznaczają, że towary tego ciężaru powinny być przewożone przez co najmniej dwie osoby. Oznacza to, że możesz potrzebować specjalistycznej usługi – mogą one być oferowane, ale zazwyczaj kosztują więcej.

Uwaga dotycząca przesyłek międzynarodowych: Międzynarodowe koszty dostawy mogą czasami być obliczane na podstawie „masy wolumetrycznej”. Aby obliczyć wagę wolumetryczną paczki, obliczenia są zazwyczaj długość razy wysokość, szerokość (wszystkie długości), podzielone przez 5000. Daje to wagę objętości w kilogramach.
Pozycje zakazane i „bez rekompensaty”
Kurierzy mają listę „przedmiotów zabronionych”, których nie dostarczą, więc twoje przedmioty mogą zostać sprawdzone podczas odbioru. Z tego powodu rozsądnie jest pozostawić górną część opakowania, dopóki nie zostanie sprawdzona.

Delikatne przedmioty, takie jak porcelana czy antyki, są zazwyczaj przewożone wyłącznie przez firmy kurierskie o charakterze ekonomicznym na zasadzie „bez odszkodowania”. Więc jeśli są wartościowe, poszukaj gdzie indziej.
Wszystko, czego wymaga dobre pakowanie, to trochę zdrowego rozsądku. Delikatnie zawijaj delikatne przedmioty w folię bąbelkową i korzystaj z darmowych kartonów z supermarketów.

Jeśli skończy Ci się folia bąbelkowa lub przedmiot nie jest zbyt delikatny, podkład z zakręconą gazetą też zda egzamin. Niektórzy nawet zalecają używanie popcornu (kupuj kukurydze, gotuj popcorn bez oleju i pozwól mu ostygnąć). Jeśli wysyłasz międzynarodowo, uważaj, ponieważ niektóre kraje mają ścisłą kontrolę nad importowaniem żywności.

paczka

Jeśli mieszkasz w pobliżu dużego urzędu pocztowego, zajrzyj do środka po materiały do ​​pakowania – plastikowe torby na listy mogą być dostępne za darmo.
Usługi kurierskie sprawiają, że wypełniasz formularz rezerwacji dla każdego wysyłanego pudełka. Można je ogólnie wypełnić online lub pobrać z internetu i wydrukować. Jeśli formularz nie zostanie wypełniony prawidłowo, roszczenia o odszkodowanie mogą zostać unieważnione.

Aby wysłać jakiekolwiek przedmioty za granicę, musisz wypełnić bardziej szczegółowy formularz dla celów podatkowych. Jest to dość proste, ale jeśli nie wypełnisz go dokładnie, ryzykujesz opóźnienie paczki w urzędzie celnym, więc bądź ostrożny.

Czas odbioru i dostawy
Wydaje się to oczywiste, ale upewnij się, że będziesz w stanie przez cały dzień odebrać przesyłkę. Jeśli ją przegapisz, prawdopodobnie będziesz musiał dodatkowo zapłacić bądź pofatygować się daleko do specjalnego punktu odbioru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here