kapany pies

Kąpanie psa jest bardzo ważne i wielu właścicieli o tym zapomina. Same psy dzielą się na różne typu, dlatego jedne kochają kąpiele, a inne nie. Większość psów raczej nie jest zadowolona z kąpieli, dlatego my właściciele staramy się to robić tak rzadko jak to tylko jest możliwe.

Nie jest to najlepsze rozwiązanie, które przynosi dobre efekty, bo pies wtedy śmierdzi i jest zaniedbany. Ciekawostką jest to, że wiele psów uwielbia kąpać się w jeziorkach czy nawet w kałużach, ale kiedy chcemy kąpać psa w wannie czy kabinie prysznicowej to jest to dla niego straszny dramat.

Kąpiemy naszego kochanego psa

Można znaleźć różne opinie na temat tego jak często kąpać swojego psa. Jedni mówią, że często, a inni, że dwa razy w roku wystarczy. Wszystko zależne będzie od tego, jaki to pies i gdzie przebywa. Jeśli mamy własny dom to pies spędza sporo czasu na podwórku gdzie ma kontakt z błotem, a nawet odchodami. Wtedy taki piesek szybko się brudzi i nie pozostaje nam nic innego jak go wykapać. To, że go kąpaliśmy dwa razy w tym roku nie oznacza, że mamy teraz czekać i pies ma śmierdzieć.

Jeśli piesek chodzi o na spacery to może wytarzać się w odchodach i wtedy musimy szybko działać. Taka natura psa i nic się z tym nie poradzi, dlatego trzeba tą regularność kąpania dostosowania właśnie do aktywności naszego psa. Jeśli piesek siedzi w domu, załatwia się do kuwety to nie jest narażony na zabrudzenie się tak jak ten pies, który nie zważa na pogodę i biega sobie gdzie tylko chce. To oznacza, że nie da się jednoznacznie powiedzieć ile razy należy kąpać naszego psa, bo jest to zależne od wielu czynników.

Kąpanie młodych psów oraz szczeniaków

pies

Jeśli mamy małe szczeniaki, albo mamy młodego psa to trzeba uważać na kąpiele. Im będzie ich mniej tym będzie bezpieczniej, dlatego musimy o tym pamiętać. Najlepiej jest, jeśli istnieje taka potrzeba wilgotną szmatką czyścić sierść czy okolice nosa i oczu. W ten sposób dbamy o higienę psa, ale jednocześnie mu nie szkodzimy. Młode psy mogą bardzo różnię zareagować na takie kąpanie i mogą mieć poważne problemy zdrowotnej, dlatego jeśli nie ma takiej konieczności to nie ma, co się decydować na kąpanie. Pies będzie większy to przyjdzie czas na to żeby go kąpać.

Kąpiemy dorosłe psy

Psy, które są na dworze, biegają i cieszą się życiem trzeba będzie kąpać często. Tym bardziej, jeśli mają długa sierści w jasnym kolorze, który jest bardzo mocno narażony na zabrudzenia. Wtedy sami widzimy, kiedy trzeba takiego psa kąpać, bo nie wygląda tak jak powinien. Samo kąpanie nie jest trudne, ale pamiętajmy żeby nie używać szamponów takich jak nasz, bo psu mogą wypadać włosy czy sierść, a poza tym można doprowadzić do problemów skórnych.

Kupujemy szampon przeznaczony tylko dla psów i wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów. Podczas kąpieli robimy tak żeby woda nie dostawała się do oczu czy uszu. Musimy się przygotować do kąpania i musimy robić to powoli, ale dokładnie. To wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, dlatego pierwszy raz jest na gorszy, a później będziemy wiedzy jak się za to zabrać.

Kąpiemy naszego kochanego psa

Jeśli pies jest brudny i ma zaschnięte błoto to trzeba będzie go odmoczyć. Tylko w ten sposób mamy szanse na pozbycie się brudu. Nie jest to wcale łatwe, bo często pies się wyrywa, a jeśli jest dużych gabarytów to trzeba wezwać kogoś do pomocy. Pies powinien mieć swój własny ręcznik i musimy o to zadbać. Te osoby, które rezygnują z mycia psów stwarzają dla zwierząt poważne problemy zdrowotne. Mogą się pojawić choroby skóry, problemy z sierścią, a zatem czy warto aż tak ryzykować?

jak często kąpać psa

Wspomniane kąpanie dwa razy w roku jest aktualne, ale dotyczy psów, które są na podwórku i im rzadziej są kąpane tym lepiej dla ich zdrowia. W przypadku psów domowych moszn to robić tak często jak czujemy, że to jest konieczne. Śmierdzący piesek to nic dobrego, bo stwarza wtedy zagrożenie dla nas domowników. Bawimy się z nim, przebywa tam gdzie spożywamy posiłki, dlatego powinien być bardzo czysty, a wtedy i my nie będziemy mieć żadnych problemów zdrowotnych.

Wszystko musi ze sobą współgra i na tym przykładzie bardzo dobrze to będzie widać. Jeśli będziemy kąpać psa od małego to wtedy takie zwierzę się do tego przyzwyczaja i jest nam łatwiej. Jeśli robimy to raz na rok to nie ma się, co dziwić, że pies stara nam się wyrywać i nie chcą z nami współpracować. Mamy dużo różnych szamponów, które można dopasować do sierści naszego psa, dlatego warto zapoznać się z ofertą i tym samym można będzie się dobrze przygotować do kąpieli naszego psa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here