Gdzie stosuje się śruby nierdzewne

W skrzynce na narzędzia królują zwykle śruby nierdzewne. Nic dziwnego! W końcu to właśnie te elementy złączne są szeroko wykorzystywane na co dzień. Trwale łączą różne części i z powodzeniem spisują się w zróżnicowanych warunkach.

Jeśli ten temat Cię interesuje i chcesz się dowiedzieć, jakie cechy można przypisać śrubom nierdzewnym, a także jakie mają one zastosowanie, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przyjemnej lektury!

Stal nierdzewna – czym się charakteryzuje?

Stal nierdzewna, na której skupiamy się w tym tekście, charakteryzuje się wieloma cennymi właściwościami. Co za tym idzie: wykonane z niej śruby są odporne na szereg różnych czynników. Przede wszystkim są trudne do uszkodzenia przez korozję, żarowytrzymałe oraz łatwe w obróbce. Ponadto cechuje je stylowy, estetyczny wygląd, a do tego są łatwe w czyszczeniu.

Można je stosować w środowisku wilgotnym, bo nawet tam potrafią zachować właściwości mechaniczne. Niestraszne są im także wysokie temperatury. Co więcej, wykazują odporność na działanie kwasów i zasad.

Przeczytaj także: https://www.zaciszek.pl/sruby-konwersja-norm-iso-din-pn/

Rodzaje stali nierdzewnych

Jeśli weźmiemy pod uwagę składniki stopowe elementów złącznych, to możemy wymienić kilka rodzajów stali nierdzewnej: austenityczna (tu stal jest niemagnetyczna i hartowana), ferrytyczna (ta stal nie jest hartowana i nie ma właściwości magnetycznych), martenzytyczna (stal jest mocno hartowana i ma właściwości magnetyczne) oraz duplex (składa się z wielu gatunków stali).

Śruby nierdzewne – gdzie najczęściej są stosowane?

Śruby nierdzewne są stosowane przede wszystkim przy łączeniu różnych elementów w jedną całość, w większą konstrukcję. Są cennym składnikiem maszyn oraz urządzeń (chociażby tych z grupy RTV i AGD – typu: zmywarka, piekarnik, lodówka czy pralka).

Na tym nie koniec. Tego rodzaju elementy złączne są niezastąpione przy konstruowaniu pojazdów, budowaniu mostów, montowaniu namiotów magazynowych czy metalowych balustrad, a także przy produkowaniu mebli oraz przy składaniu części specjalistycznej aparatury (na przykład tej spożywczej).

Potrzebujesz wytrzymałych i precyzyjnych elementów złącznych? Zajrzyj do naszej oferty – kotwy rozporowe tulejowe z łbem stożkowym od Stalmut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here