nastolatki

Każdy rodzic może potwierdzić że jednym z większych wydatków w wychowywaniu dzieci jest kupowanie im ubrań. Niestety, wydatki te nie maleją wraz z tym jak dzieci rosną. Trzeba zaryzykować nawet stwierdzenie że stają się coraz większe. Dlaczego? Ponieważ dzieci stają się coraz bardziej świadome mody, nie pozostają również obojętne na reklamy i wpływ rówieśników. Jeśli dodamy do tego wysokie ceny za markowe ubrania, łatwo obliczyć jak duży jest to wydatek w skali jednego miesiąca.

Markowe ubrania – czy muszą być drogie?

Chyba każdy z nas jest w stanie wymienić kilka nazw firm odzieżowych. Ich specjalnością są zarówno ubrania sportowe, jak i casualowe. Chcąc kupić markowe spodnie typu jeansy, zapłacimy za nie od 200 złotych wzwyż. Około 100 złotych kosztować będzie firmowa koszulka. Jeszcze więcej zapłacimy za bluzy i koszulę. Dodajmy do tego buty za minimum 300 złotych, kurtkę kolejne 300, to robi nam się z tego niebagatelna kwota ponad 1000 złotych. Nie wiele osób może pozwolić sobie na to, aby tak drogie ubrania kupować swoim dzieciom. Na szczęście nie jesteśmy skazani tylko na nie. Jest wiele innych możliwości kupowania modnych i ładnych ubrań w znacznie niższych cenach.

Kupowanie odzieży dla dzieci w sieciówkach

Sklepy sieciowe z odzieżą funkcjonują najczęściej w centrach handlowych. Mają wiele zalet – duży asortyment, stosunkowo konkurencyjne ceny i możliwość łatwego zwrotu lub wymiany. Porównując ceny ubrań w sieciówkach i sklepach firmowych, zauważymy że różnica dochodzi nawet do 50 procent! To bardzo dużo i z pewnością jest powodem rosnącej popularności takich sklepów. Dodatkowe upusty można uzyskać kupując w czasie licznie organizowanych promocji, akcji rabatowych lub dysponując kodami zniżkowymi do sklepów internetowych.

Odzież używana dla dzieci

Temat może wydawać się dosyć kontrowersyjny – czy kupować lub przyjmować dla swojego dziecka ubrania używane? O ile w przypadku niemowlaków i kilkuletnich dzieci jest to powszechną praktyką, o tyle w przypadku młodzieży rzadko się o tym mówi. Dlaczego? Ponieważ część dzieci i rodziców uznaje chodzenie w ubraniach używanych jako coś wstydliwego. Nic bardziej mylnego. Taki sposób ubierania się ma wielu zwolenników na całym świecie, również w branżach show biznesu. Korzystanie z ubrań z drugiej ręki jest tańsze, pozwala znaleźć prawdziwe perełki, których nikt inny nie będzie posiadać. Istnieją również dedykowane aplikacje do sprzedawania i kupowania używanej odzieży, czyniące te zakupy jeszcze prostszymi i przyjemniejszymi. Ile można w ten sposób zaoszczędzić na kupowaniu używanych ubrań dla dzieci? Tu oszczędności mogą być naprawdę spore, szczególnie jeśli dobrze poszukamy okazji. Wychowywanie dzieci to niekończące się wydatki. Nie tylko na ubranie, ale i książki, podręczniki, lekarstwa. Brakuje ci czasami na to wszystko pieniędzy? Pożyczka pozabankowa to awaryjne źródło finansów, z którego możesz skorzystać w czasie mniejszych lub większych kryzysów finansowych w domowym budżecie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here