Butle z helem do balonów – jakie są rodzaje?

0
1263

Aby stworzyć niezapomnianą dekoracje urodzinową, weselną czy jubileuszowa, wystarczy sięgnąć po balony. Najlepiej w kolorystyce i stylistyce pasującej do podjętego wystroju. Można je napełnić nie tylko powietrzem, ale również helem! I wcale nie jest to skomplikowaną czynnością. Wystarczy bowiem zaopatrzyć się w butle z helem do balonów, aby dekoracje wykonać samodzielnie!

Podział butli z helem do balonów

Generalnie, butle z helem możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich stanowią butle jednorazowe, które po zużyciu należy wyrzucić. Zapewniają bezpieczny transport. Można je stosować do napełniania balonów foliowych i gumowych.

Drugi rodzaj stanowią wielorazowe butle z helem do balonów, w sposób szczególny polecane na imprezy, firmom pracującym na co dzień z balonami i do tworzenia dużych dekoracji. Jak sama nazwa wskazuje, ich zastosowanie jest wielorazowe. Oznacza to, że po zużyciu mogą być ponownie napełnione helem. Wymagają posiadania specjalnego reduktora, czyli części umożliwiającej wprowadzenie helu do balonika. Ich niewątpliwym atutem jest ekonomiczne zastosowanie. Sprawdzają się w szczególności przy napełnianiu dużej ilości balonów.

Jednak jedno- i wielorazowe butle z helem do balonów to nie jedyna propozycja, z jaką można spotkać się na rynku. Nowością jest hel w sprayu, który jest niewielką puszką z helem, wystarczającą do napełnienia jednego dużego lub kilku małych baloników.

Jakie balony można napełniać helem?

Butle z helem do balonów są ostatnimi czasy bardzo popularne. Dzieje się m.in. tak dlatego, że można je zastosować do każdego rodzaju dekoracji. Zarówno balony lateksowe, jak i foliowe nadają się do napełnienia helem, dzięki czemu – niezależnie od okazji i własnych preferencji estetycznych – można cieszyć się ich piękną aranżacją. Należy jednak pamiętać, że każdy z balonów posiada swoją wytrzymałość. Dlatego ważne jest, aby tak korzystać z butli z helem do balonów, aby nie dopuścić do ich pęknięcia.

Jak prawidłowo używać butli z helem do balonów?

W przypadku napełniania balonów z helem, jak i w każdym innym – podstawą jest odpowiednia wiedza na temat tego, jak prawidłowo obchodzić się z tym gazem. Na pierwszy plan wysuwają się kwestie bezpieczeństwa. Po pierwsze, ważne jest, aby napełnianie balonów miało miejsce wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Chodzi o to, aby uniknąć kontaktu z drogami oddechowymi. Po drugie, do butli z helem do balonów nie powinny mieć dostępu dzieci. Najlepiej, jeśli będzie przechowywana w suchym miejscu – z dala od najmłodszych. I najważniejsze! Pod żadnym pozorem nie zaleca się nagrzewania czy przebijania pojemników na hel! Jest to czynność absolutnie zakazana!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here