Funkcjonalne meble w domu

Wybierając meble do salonu bardzo często …za mocno ponosi nas wyobraźnia. Dlaczego? Ponieważ wybieramy za dużo mebli, które okazuje się, że nie można dopasować do poszczególnych pomieszczeń. Czasem kupujemy coś, co nam się podobało, jednak okazuje się, że w domu w ogóle się u nas nie sprawdza. Zanim rzucimy się więc w szał zakupowy warto dokładnie przemyśleć jakie meble będą nam potrzebne i jaki budżet mamy dostępny na ten cel.

Wyposażenie pokoju dziennego

W salonie najważniejszym elementem jest …sofa lub kanapa. To ona powinna stanowić centrum pomieszczenia i to od niej powinniśmy rozpocząć dalsze planowanie przestrzeni. W dużych salonach znajduje się także miejsce na witrynę. Czy witryna do salonu to mebel na czasie? Znajdą się osoby, które powiedzą, że złote czasy tego mebla już bardzo dawno minęły. Jednak to nie prawda. Jest to taki mebel, który już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest bardzo funkcjonalny. Mówiąc „witryna” mamy najczęściej przed oczami jadalnię naszej babci, gdzie w takim oto meblu na ogół znajdowała się piękna zastawa stołowa, którą seniorka otrzymała jeszcze w prezencie ślubnym. Przy wyjątkowych okazjach cała rodzina gromadziła się w jadalni otwierając przeszkloną witrynę i wyjmując zastawę obiadową na stół. Dzisiaj ten mebel znajduje również swoje miejsce w innych częściach naszego domu służąc nie tylko do przechowywania zastawy stołowej, ale również wielu innych rzeczy.

Tradycja i nowoczesność

Pierwsza witryna pojawiła się w Anglii i Francji w drugiej połowie XVIII wieku. Od tego czasu mebel ten mocno ewoluował. Dzisiaj można otrzymać wiele modeli witryny, które prezentują styl tradycyjny i nowoczesny. Jaka witryna do salonu będzie u nas wyglądała najlepiej? To już my samodzielnie musimy ocenić. Zawsze warto wybierać taki mebel, który będzie pięknie harmonizował z pozostałymi elementami we wnętrzach. Jeżeli jednak mamy do czynienia z wnętrzem industrialnym, to tak naprawdę można pozwolić sobie na witrynę w dowolnym stylu. Przynajmniej będzie ona pięknie wyróżniała się na tle innych dodatków. Jeżeli kochamy stare lata, jednak w życiu codziennym doceniamy minimalny styl nowoczesny, co zresztą widać w naszych domach oraz mieszkaniach, to na pewno spodoba nam się witryna do salonu w stylu historycznym, kojarzona nawet często ze starymi aptekami. Tak, taki mebel świetnie pasuje do nowoczesnych sprzętów. Czasem warto pozwolić sobie na delikatne zakłócenie przestrzeni, dzięki czemu można uzyskać jeszcze ciekawszy efekt.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here