wina

Szukasz nietuzinkowego prezentu dla fana szlachetnych trunków? A może sam lubisz odkrywać nowe rodzaje alkoholu? W obu przypadkach warto zajrzeć do działu z ekskluzywnymi winami, w którym czeka wiele ciekawych propozycji nawet dla osób nieprzepadających za napojem alkoholowym z winogron lub innych owoców. Sprawdź, jakich win powinien spróbować prawdziwy koneser trunków.

Wino koszerne

Takie wino może być świetnym podarunkiem dla osób, które lubią mieć w swoim barku oryginalne trunki. Fani podróży z całą pewnością mieli okazję spróbować wino koszernego podczas pobytu w Izraelu. Wszystkie trunki tego typu ze strony https://profilwino.pl/pl/c/Koszerne/93 zazwyczaj są produktami ekologicznymi i mają certyfikat koszerności. Dokument wystawia przeważnie lokalny rabin, który doskonale zna się na zasadach dotyczących produkcji koszernego alkoholu.

Wino koszerne jest uznawane za produkt najwyższej jakości. Tak dobra opinia jest zasługą starannej produkcji, w której każdy etap ma ogromne znaczenie i odbywa się według ściśle określonych zasad. Winogrona zbierane są dopiero po czwartym roku owocowania krzewów, między którymi nie wolno hodować innych roślin. Sporo uwagi poświęca się także dokładnemu czyszczeniu sprzętu. Ponadto w produkcji mogą brać udział jedynie religijni Żydzi.

Wino ekologiczne

Moda na produkty ekologiczne wkroczyła także do świata alkoholu. Jest to jednak zdecydowanie pozytywny trend, który zwiększa świadomość dotyczącą przemyślanych wyborów żywieniowych. Wina z tej kategorii są wytwarzane zgodnie z zasadami ochrony środowiska. W winnicach, z których pochodzą winogrona do produkcji alkoholu ze sklepu Profil Wino, nie stosuje się sztucznych nawozów i innych szkodliwych substancji.

Ponadto w ekologicznym winie nie pojawiają się chemiczne dodatki poprawiające smak lub zapach trunku. Niektóre produkty nie zawierają nawet siarczynów. Ponadto producenci takiego wina posiadają stosowne certyfikaty poświadczające wysoką jakość i przestrzeganie zasad dotyczących ekologicznych upraw. Prezent w postaci takiego wina na pewno przypadnie do gustu każdej osobie, której zależy na ochronie środowiska naturalnego.

Wino bez dodanych siarczynów

Siarczyny powstają w procesie produkcji wina i można je znaleźć w każdej butelce trunku ze sfermentowanych winogron. To właśnie te substancje są odpowiedzialne za dłuższą zdatność do spożycia, a także mogą nadać czerwonemu winu piękny kolor. Niestety wielu producentów dodaje siarczyny do swoich win, co ma na celu przedłużenie daty ważności. Często po takie rozwiązanie sięgają także winnice bez odpowiednich warunków do przechowywania wina.

Zdecydowanie warto wiedzieć, że siarczyny nie są szkodliwe dla organizmu. Jednak wina bez ich dodatku lub z niewielką zawartością siarczynów to zazwyczaj gwarancja najwyższej jakości i przechowywania w odpowiednich warunkach. Ponadto brak siarczynów może uchronić przed bólem głowy po spożyciu alkoholu. Wina bez dodanych siarczynów ze sklepu Profil Wino to także świetny pomysł na ekskluzywny prezent.

[Głosów:4    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here