Styropian

Styropian to najpopularniejszy materiał wykorzystywany do ociepleń domów czy bloków. Nic dziwnego, jest tani i przede wszystkim skuteczny.

Jaki styropian wybrać?

To zależy od ocieplanego elementu. W przypadku fasad i elewacji styropian grafitowy to najlepszy wybór. Polistyren w połączeniu z grafitem daje nie tylko skuteczny efekt ocieplenia, ale i pozwala na wykorzystanie cieńszej warstwy, co z kolei generuje oszczędności. Użycie styropianu białego to konieczność w temacie ocieplania fundamentów. Tutaj nie ma sensu szukać oszczędności. Warto zainwestować trochę więcej w lepszej jakości materiały o gęstości przynajmniej 20kg/m3. Warto też pamiętać o podłogach. W domach bez piwnic od gruntu atakuje prawdziwe zimno. Aby utrzymać w swoich czterech ścianach odpowiedni poziom ciepła, należy użyć użyć styropianu, o właściwej twardości, szczelności oraz zdolnościach termoizolacyjnych. Wybór produktu zależeć będzie też od obciążenia, ale przeciętny użytkownik powinien być zadowolony ze styropianu EPS 100. Inaczej jest w przypadku parkingów lub innych terenów narażonych na duże obciążenia. W tym wypadku konieczne będzie zastosowanie styropianu EPS 150.

Właściwy montaż

Należy wiedzieć, że nawet najlepszy styropian zda się na nic, jeśli zostanie niewłaściwie zamontowany. Trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu ściany, na której znajdzie się styropian. Muszą być one równe, suche, pozbawione grzybów i zanieczyszczeń. Ściana musi być też przede wszystkim nośna, aby zapewnić odpowiednią przyczepność kleju. Warto wykonać też mały test przed właściwym montażem i przykleić do ściany niewielką kostkę styropianu o wymiarach 10*10cm. Po odczekaniu co najmniej trzech dni można sprawdzić na ile mocno materiał trzyma się ściany. Jest odchodzi od ściany wraz z tynkiem to znak, że podłoże jest zbyt słabe i nie nadaje się do montażu. Powstaje duże ryzyko, że ocieplona ściana bardzo szybko wróciłaby do swojej pierwotnej formy, a styropian po prostu by się odkleił.

Właściwe ocieplenie domu to bardzo ważna sprawa. Tutaj nie warto oszczędzać, bo inwestycja z pewnością się zwróci. Styropian, taki jak np. https://proizolacje.pl/pol_m_STYROPIAN-152.html  nie tylko pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę, ale i generuje oszczędności. Zwykłe gołe ściany, a zwłaszcza podłoga, wpuszczają do środka ogromną ilość zimnego powietrza. Nawet odkręcenie kaloryferów na maksymalny poziom czy solidne rozgrzanie pieca zda się na nic. Prędzej czy później rachunek za ogrzewanie znacznie przewyższy koszta ocieplenia, dlatego nie warto odkładać to na później. Im szybciej ocieplisz swój dom, tym większe oszczędności zyskasz.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here