meble skandynawskie
fot. pexels.com

Coraz więcej osób decyduje się na urządzanie swojego mieszkania w styl skandynawskim, ze względu na to, że jest bardzo lekki i wprowadza poczucie świeżości do pomieszczeń. W tym stylu liczy się przede wszystkim prostota, nieprzeładowanie aranżacji różnymi akcentami, które są zbędne. Styl skandynawski opiera się na filozofii hygge, która ma nas uszczęśliwiać i wprawiać w poczucie relaksu i odprężenia.

Zobacz też: http://radiobc.pl/meble-skandynawskie/

Lekkość skandynawskich wnętrz

Charakterystycznym akcentem wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim jest lekkość i świeżość. Przestrzenie są otwarte, jasne i przyjemne zarówno dla oka, jak i dla duszy. W skandynawskim królestwie na pierwszym planie jest prostota, do której dobiera się dodatki w naturalnym stylu.

Skandynawskie wnętrza nie potrzebują przeładowanych, bogatych dekoracji. Ich styl sam w sobie jest niepowtarzalny i przyjemny.

Jak urządzić skandynawskie wnętrze?

Aranżowanie mieszkania w tym stylu wymaga wprowadzenia jasnych kolorów – biele i szarości to dominanty, które można przełamać naturalnymi akcentami. Wnętrza powinny być jasne, przyjemne oraz odprężające.

Wybierając meble skandynawskie kierujmy się ich prostotą oraz materiałem wykonania. Styl skandynawski lubi drewno oraz wiklinę czy rattan. Oczywiście możemy również zakupić meble z płyty wiórowej, jednakże niech będą one zachowane w odcieniu bieli lub właśnie szarości.

Pamiętaj, że w tym stylu liczy się funkcjonalność i prostota, zatem zrezygnuj ze wszelkich zdobników i dekoracyjnych akcentów, które nie są potrzebne. Możesz oczywiście mieć uchwyty przy meblach, ale niech nie będą one ciężkim złoconym dodatkiem. Dobieraj meble rozważnie, niech ich funkcjonalność i proste kształty będą na pierwszym planie.

Do wnętrza skandynawskiego dodaj dużej dawki komfortu, a więc dobierz poduszki dekoracyjne, miękkie kocyki oraz… rośliny. Styl skandynawski bardzo lubi otaczać się roślinnością, zwłaszcza, gdy kwiatki mogą być w pięknych wiklinowych koszyczkach.

Przeczytaj też: http://www.ingod.pl/piekne-indyjskie-meble/

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here