Długie, lśniące i piękne włosy zdecydowanie potrafią poprawić ludzki wygląd.

Niestety, kosmyki codziennie muszą przeżywać prawdziwe katusze, gdyż bezustannie są wystawiane na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Muszą radzić sobie z wiatrem, deszczem, wiecznym wkładaniem ich za szalki oraz wszelkimi zabiegami stylizacyjnymi. To wszystko je niszczy i sprawia, że włosy zaczynają po prostu wyłamać, co należałoby zahamować. A jak to się robi?

Zanim człowiek mający podobny problem zakupi specjalny środek na porost włosów, powinien wyeliminować ze swojego życia pewne zachowania, które niszczą mocno cienkie i słabe kosmyki. Jest to szczególnie ważne u kobiet, które wręcz uwielbiają bawić się swoimi czuprynami i niemalże codziennie próbują kreować z nich nowe fryzury. Używają prostownic nastawionych na bardzo wysokie temperatury, silnych lokówek, by potem jeszcze ścisnąć kosmyki gumką tuż przy skórze głowy i całość obficie spryskać mocnym, utrwalającym zabiegiem. Każdy z tych zabiegów osłabia włos i może doprowadzić do jego wypadnięcia. Szczególnie ważna jest rezygnacja z wszelkich urządzeń stylizacyjnych – lokówek, prostownic i suszarek – bo one nigdy nie zadziałają dobrze na strukturę kosmyków. Jedynie spalą je i zniszczą.

Co jednak zrobić, gdy już doprowadziło się niechcący do wypadnięcia ogromnej ilości włosów? Trzeba oczywiście zainwestować w produkt, który poradzi sobie z takim problemem. Najlepszy będzie środek na porost włosów o bogatym i urozmaiconym składzie. Warto wybrać się po niego do apteki, by móc od razu poprosić o pomoc w wyborze profesjonalnego farmaceutę, który musi znać się na włosach i na tym, co jest dla nich dobre. Lepiej natomiast unikać preparatów i środków kosmetycznych sprzedawanych w zwykłych drogeriach. Choć oczywiście wśród nich też można czasem natrafić na wartościowe produkty, przeważnie artykuły sprzedawane w sklepach kosmetycznych są wypełnione sztucznymi dodatkami, aromatami czy barwnikami. Każdy taki składnik może spotęgować i wzmocnić efekt wypadających włosów. Lepiej zatem nie dopuścić do takiego skutku, a korzystać z aptecznych środków.

Jest jeszcze jedna taka rzecz, która może zadziałać na fryzurę lepiej niż niejeden reklamowany i drogi środek na porost włosów. Chodzi tutaj o codzienną dietę, wpływającą dosłownie na każdy element ludzkiego wyglądu. Chcąc cieszyć się pięknymi i niewypadającymi włosami, warto sięgać po orzechy bogate w zdrowe tłuszcze, nawilżającą całą skórę wodę oraz specjalne ziołowe napary – np. ten z pokrzywy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułSzampon oczyszczający

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here