Silniki do zagęszczarek

0
1271

Równomierny, szybki rozruch, jazda i toczenie wyróżniają wszystkie jednostki napędowe. Kluczową cechą jednostki napędowej w kompaktorze w tym przykładzie jest hydrauliczna kontrola trakcji. Zagęszczarka posiada dwa silniki hydrauliczne połączone równolegle. Jedna z nich napędza tylną oś, a druga obraca wiązanie.

System jest w stanie wypełnić swoje funkcje przy bardzo niewielkim nakładzie. Tylko jeden czujnik ciśnienia monitoruje ciśnienie napędowe w układzie napędowym. Czujnik kąta pochylenia nie jest konieczny do działania systemu. Im bardziej rośnie opór napędu, albo z powodu wyższych prędkości, bardziej nierównego terenu lub pochyłości, tym bardziej wzrasta ciśnienie w obwodzie napędowym maszyny. Czujnik ciśnienia wykrywa to i zgłasza stan elektronicznej jednostce sterującej, która wysyła sygnał sterujący do silników. Zagęszczarki (barracuda.sklep.pl/czesci-zageszczarki) cieszą się ogromną popularnością.

Podczas przyspieszania i jazdy na zboczach przenoszony moment obrotowy przenosi się na tylną oś. Silniki są odpowiednio wyregulowane i stale przesuwają wyższy procent momentu obrotowego z przedniej na tylną oś. W trybie wybiegu moment napędowy jest rozkładany na wiązanie, co zapewnia korzyść przedniej osi. Generuje to zwiększony moment obrotowy, który pozwala maszynie poruszać się w kontrolowany sposób. Napęd na tylnej osi jest coraz bardziej zrelaksowany, aby zachować dobre właściwości kierowania.

Dzięki szybkiemu czasowi reakcji sterownika i silnika wszystko dzieje się bardzo równomiernie i bez zakłóceń siły pociągowej. Prędkość jazdy pozostaje stała. Operator nie musi interweniować ręcznie i może całkowicie skoncentrować się na zadaniu uzyskania niezmiennie wysokiej jakości zagęszczania. Jest to dodatkowo wspierane przez napęd wibracyjny wiązania. Siłę i częstotliwość można ustawić niezależnie od prędkości jazdy. Silniki do zagęszczarek powinny być solidnie wykończone. Części zamienne do zagęszczarek gruntu u ubijarek są dostępne w bardzo atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach.

Źródło: https://barracuda.sklep.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here