Prostowanie włosów

Nie ma chyba kobiety na świecie, która choć raz nie narzekała na swoje włosy. Za grube, za cienkie, zbyt kręcone lub za proste, albo nie ten kolor. Większość z nas jednak najbardziej nie lubi tego, że włosy niechętnie z nami współpracują przy modelowaniu. Dlatego też regularnie chodzimy do fryzjera i sięgamy po rozmaite zabiegi, aby móc zadbać o swoje włosy w należyty sposób.

Kobieta zmienną jest

Kto jak kto, ale kobiety uwielbiają zmiany! Dlatego też częściej zmieniamy fryzury i chętniej poddajemy się nowym zabiegom kosmetycznym, nie tylko tym związanym z włosami. Takim najbardziej kluczowym momentem zmian jest wiosna. Wraz z nią przychodzą świeże pomysły i chęć zmiany czegoś w swoim wyglądzie. Wiele osób decyduje się wówczas na wiele popularnych zabiegów pielęgnacyjnych i stylizujących. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów w okresie wiosennym jest oczywiście zabieg depilacji laserowej, o którym więcej przeczytasz na http://www.dama-tel.pl/wszystko-o-depilacji-laserowej-jak-przebiega-zabieg-ile-kosztuje-i-czy-boli/. Co prawda ma on związek z włosami, jednak nie z tymi na głowie. Wracając więc do fryzur, warto podkreślić, że wiosna do doskonały moment na zmiany, a wiele zabiegów na włosy pozwoli im przetrwać okres upalnych dni w doskonałej formie.

Prostowanie włosów – jakie są metody?

Zabiegi związane z prostowaniem włosów to jedne z najczęściej wykonywanych, tuż za koloryzacją. Dzieje się tak, ponieważ większość naszych rodaczek posiada włosy lekko falowane, które są wyjątkowo trudne w stylizacji i kapryśne. Poddanie ich zabiegom prostowania pozwala okiełznać fryzurę. Jakie są więc metody?

  1. Naturalne prostowanie z wykorzystanie odpowiedni kosmetyków – polega na pozostawieniu włosów do naturalnego wyschnięcia, po nałożeniu na nie odpowiedniego serum. W tej metodzie ważne jest stosowanie odpowiednio dobranych szamponów, odżywek i maseczek, które wzmagają naturalne wygładzenie i prostowanie włosów. Jest to metoda polecana raczej osobom, które mają naturalnie proste włosy, ale chcą je dodatkowo wygładzić, by uzyskać efekt podobny jak przy stosowaniu prostownicy.
  2. Prostowanie na gorąco z wykorzystaniem prostownicy lub suszarki – to także dobrze znany większości kobietom zabieg, który polega na prostowaniu kosmyków poprzez zastosowanie prostownicy. W niektórych przypadkach można zastosować specjalną szczotkę i suszarkę. Należy jednak pamiętać, że przegrzewanie włosów źle na nie wpływa, przez co stosując tę metodę, warto nakładać na kosmyki specjalne preparaty ochronne.
  3. Keratynowe prostowanie włosów w salonie – to dość popularna w ostatnim czasie metoda, która polega na zastosowaniu specjalnych preparatów w połączeniu z wysoką temperaturą. Zabiegi te warto wykonać w profesjonalnym salonie, ponieważ wymagają dokładności i zachowania bezpieczeństwa. Keratynowe prostowanie włosów daje stosunkowo trwałe efekty utrzymujące się nawet do kilku miesięcy. Niestety przez wielu uważane jest za szkodliwe, dlatego też po więcej informacji odsyłamy do innego artykułu https://www.moment.pl/blog/keratynowe-prostowanie-wlosow-w-ciazy-jak-dbac-o-wlosy-w-ciazy/.
  4. Prostowanie trwałe, czyli japońskie lub chemiczne – to najbardziej trwałe metody, które wymagają doświadczenia i profesjonalizmu w realizacji. Tego typu metody są jeszcze u nas stosunkowo nowe, niemniej jednak zainteresowanie nimi rośnie w lawinowym tempie. Wszystko dlatego, że pozwalają trwale wyprostować włosy.

Metod prostowania jest kilka, niemniej jednak wybór tej najlepszej warto skonsultować z profesjonalnym fryzjerem. Niektóre z nich mają bowiem negatywny wpływ na kondycję włosów, przez co zanim umówisz się na zabieg, musisz zweryfikować stan zdrowia swoich włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here