Pole dance – jak przygotować się na zajęcia?

Pole dance, zwany pospolicie tańcem na rurze, przez długi czas kojarzył się przede wszystkim z nieciekawymi przybytkami. Dziś jest to zdecydowanie jedna z dyscyplin, która nie tylko wchodzi w skład niestandardowego fitnessu, ale również cieszy się zainteresowaniem kobiet w różnym wieku.

Na dobrą sprawę do pierwszych zajęć z różnych sportów, które będą trenowane amatorsko, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Niemniej w wielu przypadkach dobrze jest zadbać o pewne rzeczy związane zarówno z odpowiednim strojem, jak też… nastawieniem. Oto wskazówki, o czym pamiętać przed pierwszym zajęciami.

Pewność siebie – jak to jest?

Na zajęciach z pole dance na pierwszym planie stoi kobiece ciało, które jest eksponowane choćby przez obcisły i często odsłonięty strój. Dla wielu kobiet to problem, bo nie mają dużej pewności siebie, są krytyczne wobec własnego ciała i boją się niepowodzeń. Warto pamiętać jednak, że zajęcia dla początkujących wszyscy rozpoczynają od mniej więcej podobnego poziomu, dlatego też nie ma co obawiać się pierwszych upadków czy siniaków – te pojawią się na pewno. Z pewnością również, wraz z kolejnymi zajęciami, ciało będzie wyglądało coraz korzystniej, a także polepszy się nasze samopoczucie, doładowane endorfinami i wdzięczne za usunięte z niego stresu. Z tego powodu pewność siebie jest często budowana dopiero podczas zajęć – i nie ma w tym nic złego. Grunt to chcieć spróbować!

Jaki strój?

Na pierwsze zajęcia wystarczy strój dobrze dopasowany do ciała. Dlaczego taki? Przede wszystkim pozwala on na swobodę ruchów, która jest niezwykle istotna. Z czasem, gdy ćwiczone będą bardziej zaawansowane figury, istotne stanie się zainwestowanie w strój nieco bardziej odsłonięty czy specjalnie profilowany. Takie ubiory i gotowe zestawy bez większego trudu znaleźć można w sklepach, które oferują odzież pole dance – jak na przykład Rennwear.com. Dlaczego odsłonięte ciało będzie wówczas istotne? Chodzi przede wszystkim o dobrą przyczepność, która gwarantuje bezpieczne wykonywanie ćwiczeń. Nie musimy jednak kupować zaawansowanego stroju od razu; na pewno trenerka, z którą mamy zajęcia, wskaże nam niezbędność takiego zakupu w odpowiedniej chwili i podpowie, jaką odzież pole dance wybrać.

Na pierwsze zajęcia dobrze jest po prostu zabrać pozytywne nastawienie i prosty, przylegający do ciała strój. Jeśli mamy wątpliwości, czy przyda się nam coś jeszcze, zawsze warto zadzwonić do osoby prowadzącej zajęcia i wypytać o szczegóły. W ten sposób zyskamy pewność, że dobrze się przygotujemy i niczego nie zapomnimy.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here