poduszka i kołdra, jak wybrać?

Wybór optymalnej poduszki i kołderki dla niemowląt, nie jest prostym zadaniem. Tym bardziej, że na rynku jest cała masa produktów. Czym się kierować podczas wyboru, aby sen naszego malucha był spokojny, zdrowy i komfortowy?

Kołdra dla niemowlaka

Jest ważnym elementem, oprócz samego łóżeczka, pościeli i poduszki. Czym kierować się podczas wyboru?

Certyfikat (Oeko-Tex® Standard 100). Ten certyfikat gwarantuje, że kołdra jest wykonana z bezpiecznych dla dziecka tkanin.

Wypełnienie, dzieci nie powinny korzystać z kołdry wykonanej z wełny, ponieważ istnieje ryzyko alergii. Chyba, że dziecko ma uczulenie na roztocza, to wtedy taka kołdra jest wskazana.
Unikać należy również puchu i pierzy, są silnym alergenem. Najlepiej wybierać pościel antyalergiczną, taka będzie najbezpieczniejsza.

Poszewka, pokrycie ma znaczenie. Najbardziej optymalnym wyborem jest pokrycie bawełniane. Jest naturalne i zapobieganie nadmiernej potliwości.

Rozmiar, zasada jest jedna. Kołdra powinna być o 20 cm szersza od materaca. Wtedy nasz sen będzie komfortowy.

poduszka i kołdra dla niemowlaka

Poduszka dla niemowlaka

Odpowiednia poduszka powinna zapewniać przede wszystkim podparcie kręgosłupa w naturalnej, pozycji. Bez znaczenia w jakiej pozycji śpi dziecko. Najważniejsze zasady podczas wyboru idealnej poduszki to:

  • wiek dziecka, jest to kluczowe kryterium. Aby wybrać optymalną poduszkę, należy wziąć pod uwagę to że poduszka rośnie wraz ze wzrostem i wiekiem dzieci. W przypadku noworodków, w pierwszych miesiącach swojego życia praktycznie nie potrzebują poduszki.
  • wygoda i przyzwyczajenie, rozmiar poduszki należy dobrać do upodobań użytkownika. Są dzieci, które lubią wyższe i większe poduszki. Są również dzieci, które wolą mniejsze i prawie płaskie poduszki.
  • ulubiona pozycja podczas snu, w przypadku gdy dziecko śpi na boku, lepiej sprawdzi się większa i wyższa poduszka. Z kolei, jeżeli dziecko śpi na brzuchu, zaleca się spanie na płaskiej poduszce. Średnie poduszki dedykowane są osobom śpiącym na plecach.

Przeczytaj też: http://www.portucale.pl/podklady-higieniczne-jednorazowe-czy-wielorazowe-ktore-lepsze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here