Podologia, czyli jak skutecznie zwalczać odciski na stopach we Wrocławiu

Odciski to twarde zgrubienia zrogowaciałej tkanki skórnej na stopie, tak zwane hiperkeratozy. Pojawiają się najczęściej, gdy na dany punkt stopy oddziałuje regularny i nadmierny ucisk. Jak rozpoznać odcisk? Dlaczego warto porzucić domową kurację i skorzystać z usług specjalisty podologa?

Jak rozpoznać odciski?

W leczeniu chorób skóry stóp bardzo ważne jest precyzyjne rozpoznanie problemu. Odcisk to punktowe zgrubienie, posiada tak zwany korzeń, czyli obszar zbitej skóry w kształcie odwróconego stożka, który poprzez ucisk zakończeń nerwowych powoduje nieprzyjemny, przeszywający ból. Niedoświadczona osoba może łatwo pomylić odcisk z brodawką wirusową. Preparaty do leczenia brodawek, które kupimy w aptece, zawierają kwasy, które mogą powodować dalsze rozsianie zmian skórnych lub stan zapalny.

Czym różni się odcisk od modzela?

Pacjenci często nie są w stanie odróżnić zmian skórnych, które powstały na ich stopach. Aby prawidłowo je rozpoznać potrzeba często porady profesjonalisty. Modzele to zgrubienia skórne zajmujące często większy obszar, odciski to punktowe zmiany. Modzele nie posiadają także korzenia i nie powodują bólu stopy. Czasami jednak może wystąpić uczucie pieczenia, gdy modzel nie był leczony przez długi okres czasu.

Leczenie na własną rękę to zły pomysł

Większość preparatów, które mają pomóc w usuwaniu odcisków we Wrocławiu dostępnych w aptekach albo nie przynosi żadnych rezultatów, albo są one mizerne. W większości przypadków problem i tak powraca. Kolejnym argumentem jest złe rozpoznanie problemu. Jeśli problem, który pojawił się na naszej stopie, jest tak naprawdę brodawką wirusową, stosując środki apteczne, możemy spowodować pomnożenie się problemu.

Podologia to odpowiedź na nieskuteczne leczenie odcisków

Podolog to osoba, która specjalizuje się wyłącznie w leczeniu chorób i wad stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. Jeśli nie jesteśmy pewni, czym jest zmiana skórna na naszej stopie, możemy umówić się na wizytę, przed którą podolog dokona dokładnego wywiadu co do stanu naszego zdrowia oraz przeprowadzi podstawowy zabieg podologiczny.

Pozbądź się problemu szybko i bezboleśnie

Dla wielu pacjentów problemy ze stopami to wstydliwy temat. Podolog zapewni dyskrecję oraz dobrą atmosferę, dla niego choroby stóp to codzienność. Dzięki odpowiednim narzędziom usunie odciski najczęściej przy pierwszej wizycie oraz najważniejsze, zrobi to BEZBOLEŚNIE. Należy także pamiętać, aby wybrać renomowany gabinet, taki który kompleksowo wyleczy nasze odciski na stopach Wrocław.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here