Podawanie ciast na szklanych paterach

0
2072

Słodkie ciasta to fundamentalny składnik każdego podwieczorku. Podanie ich w sposób prawidłowy, pozwalający uwydatnić każdy elementy umożliwia na podniesienie atrakcyjności takiego wydarzenia. Podwieczorek staje się uroczysty a podane ciasta na tyle atrakcyjne, żeby je skosztować. Nie sposób o to zadbać bardziej jak poprzez szklane patery. Dzięki temu, że występują one w różnych rozmiarach i kształtach, bezproblemowo można dobrać do danych warunków czy to do stołu, czy do podawanych ciast. Korzystnie jest wybierać te, które mają w zestawie dołączony klosz. Pozwoli on na ochronę zawartości przed wpływem negatywnych czynników. Takie elementy łatwiej też przenieść czy przewieźć bez zmartwień o to, że coś się uszkodzi. To, jak się podaje jedzenie na stół, ma niesamowity wpływ na odbiór, jest w stanie zachęcić do spróbowania, co jest w stanie docenić każdy szykujący takie rodzinne czy przyjacielskie spotkanie.

Rodzaje pater dostępnych w sklepach

Inna szklana patera zostanie użyta do podania ciast i ciastek, drożdżówek, inne, gdy trzeba będzie położyć na stół tort. Patery mogą służyć też do wyłożenia owoców, cukierków czy pralinek. Dobrze dobrane do okoliczności zabezpieczają w pełni wymogi każdego podwieczorku. Talerz na ciasto może być płaski, pozbawiony nóżki, ze zdobieniami lub całkowicie gładki. Szklane patery potrzebne do wyłożenia tortu powinny być stabilne, wyposażone w takie rozwiązania, które zabezpieczą przed uszkodzeniem często bardzo ciężkiego tortu. Warto wybierać przede wszystkim przezroczyste elementy, dostosowane do powierzchni ciasta, tak, żeby w środku pod kloszem znajdowała się dostatecznie duża ilość wolnej przestrzeni. Tortownica wyposażona jest często w grubszą nóżkę, talerze są dzięki temu bardziej stabilne, mogące udźwignąć więcej.

Na co się decydować w sklepie?

Często wybór szklanych pater jest uwarunkowana pewnymi punktami. Te elementy mają różny styl, nierzadko można zauważyć w sklepach specjalistycznych patery w stylu vintage, wyposażone gustowne elementy ozdobne, jak na przykład: malowane kwiaty, wstążki, wzory nawiązujące do retro. Osoby ceniące minimalizm również się nie zawiodą. Szklane patery w minimalistycznym, prostym wydaniu sprawdzą się na stole na każdą okazję, zarówno na co dzień, jak i na wielkie wydarzenie rodzinne. Takie funkcjonalne elementy mogą być używane intensywnie, wystarczy zdecydować się na szkło dobrej jakości, solidne, które może być myte zarówno ręcznie, jak i w zmywarkach. Za każdym razem podczas mycia nie trzeba się martwić, że się uszkodzi.

[Głosów:5    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here