Otwieranie zamków, czyli kto pomoże ci podczas awarii?

Życie w pośpiechu powoduje, że często zdarza nam się zapomnieć o wielu ważnych sprawach. Gorzej, gdy nie weźmiemy ze sobą kluczy lub zamek uniemożliwi nam wejście do domu czy auta. Co wówczas zrobić?

Jakie zamki występują na rynku?

Gama zamków montowanych obecnie w różnego rodzaju drzwiach jest ogromna. Nic więc dziwnego, że nawet ich podział odbywa się na kilka sposobów. Klasyfikację bezpieczeństwa wskazuje Instytut Mechaniki Precyzyjnej, który oznacza zamki literą A, B lub C. Najprostsze do złamania otrzymują status A, a najtrudniejsze – C. To bardzo ważne kryterium, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie. Kolejnym kryterium jest sposób montażu. Wyróżniamy tu zamki podklamkowe, nawierzchniowe oraz wpuszczane, które są obecnie uważane za najbezpieczniejsze. Najpopularniejsze są obecnie zamki zapadkowo-zasuwkowe, które występują zarówno jako wierzchnie, jak i wpuszczane. W pierwszym przypadku elementem zamykającym jest zasuwka i zapadka. Mechanizm zapadka uruchamia się samoczynnie podczas zamykania, dzięki czemu istnieje możliwość zatrzaskowego zamknięcia drzwi. W zamkach wpuszczanych natomiast częściami zaczepiającymi mogą być zarówno zapadka, jak i zasuwka. Są jednak modele, w których zapadka pełni funkcję zaczepiającą, a przesunięta o dalszy skok kluczem staje się zasuwką. Alternatywą dla tradycyjnych zamków są wersje elektroniczne. Wykorzystuje się je chociażby w smartfonach. Wielu z nas korzysta chociażby z zamka biometrycznego, który otwiera się po kontakcie zakodowanego wcześniej odcisku palca. Są także zamki na kartę zbliżeniową pay-pass, które otworzą zarówno drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Awaryjne otwieranie zamków – co to takiego?

Znajomość zamków może przydać się w sytuacji, gdy zapomnimy klucza lub awarii ulegnie zamek. Jednak bez odpowiedniej wiedzy czy narzędzi możemy narobić jedynie dodatkowych zniszczeń, które tylko spotęgują koszty naprawy. W takiej sytuacji otwieranie zamków najlepiej zostawić specjalistom. Znajdziesz ich pod tym linkiem http://www.serwiszamkow13.pl/. Takie punkty są dostępne całodobowo, więc nie ma obaw o to, że na pomoc będzie trzeba poczekać kilka godzin. Pogotowie zamkowe zazwyczaj działa na określonym obszarze, dzięki czemu są w stanie szybko zareagować. Bez problemu dojadą więc do klienta razem z niezbędnymi narzędziami. Specjaliści posiadają wszelkie certyfikaty, dzięki którym szybko i bez uszkodzeń wymienią każdy zamek. Poradzą sobie także z zamkami samochodowymi. Awaryjne otwieranie zamków jest więc najlepszym wyjściem w takiej sytuacji. Nie ma bowiem sensu działać na własną rękę i tracić niepotrzebnie czas, siły i pieniądze na pokrycie szkód związanych z próbą amatorskiego otwarcia drzwi. Zostawmy to specjalistom.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here