Napój owsiany – doskonały wybór nie tylko dla wegan!

0
1499

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju mleka roślinne, które możemy znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internetowych sklepach z żywnością. Wśród nich wymienić można przede wszystkim napój owsiany, który kupują nie tylko weganie, ale również osoby spożywające mięso, które chcą nieco urozmaicić swoją dietę.

Dla wegan i alergików

Napój owsiany dedykowany jest przede wszystkim osobom, które na stałe wykluczyły ze swojego jadłospisu mięso i produkty odzwierzęce, w tym właśnie tradycyjne mleko krowie czy kozie. Co ciekawe, napój owsiany cieszy się ogromną popularnością także wśród osób, u których zdiagnozowano alergię na białko mleka krowiego. Alergicy nie mogą pić zwykłego mleka ani przyjmować go właściwie w żadnej postaci, ponieważ może wywołać u nich swędzącą wysypkę bądź dolegliwości układu pokarmowego. Na zakup napoju owsianego bardzo często decydują się młode mamy, które karmią piersią dziecko ze zdiagnozowaną alergią na białko mleka.

Do kawy i nie tylko

Zdecydowana większość osób lubujących się w napojach roślinnych, używa ich jako zamienników mleka do kawy. Nic dziwnego, bowiem trudno im wypić poranną czy popołudniową kawę bez mlecznego dodatku. Z drugiej jednak strony ciężko jest im zrezygnować z kawy, która dodaje im energii i pobudza do życia. Okazuje się, że mleko owsiane można wykorzystać w kuchni na inne sposoby. Możemy na jego bazie przygotować naleśniki bądź pancakes na śniadanie. Będzie ono doskonałym dodatkiem do ciasta bądź do innego rodzaju wypieków. Napój owsiany może także stanowić ciekawy dodatek do deserów. Możemy go również wypijać solo, między posiłkami. Co istotne, tradycyjne mleko krowie nie powinno być łączone z niektórymi produktami żywnościowymi, na przykład z owocami. Ograniczenie to nie dotyczy jednak mleka owsianego, które możemy zestawiać z dowolnymi składnikami potraw czy posiłków.

Zdrowy zamiennik

Na wybór napoju owsianego mogą także zdecydować się osoby, które nie czują się najlepiej po spożyciu mleka krowiego. Jak się okazuje, wiele dorosłych osób nie trawi w prawidłowy sposób laktozy, która zawarta jest właśnie w mleku krowim czy kozim. Napój owsiany będzie również odpowiednim wyborem dla tych, którzy szukają urozmaicenia dla swojej codziennej diety. Jeśli tradycyjne mleko nie spełnia naszych oczekiwań bądź po prostu chcielibyśmy spróbować czegoś zupełnie nowego, warto zdecydować się na zakup mleka roślinnego, na przykład owsianego. Sprawdźmy, jak smakuje, a być może stanie się ono nieodłącznym elementem naszej tygodniowej listy zakupów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here