Młody kucharz, programista, artysta. Czyli o półkoloniach słów kilka

Dzieci nie znoszą nudy. A rodzice muszą pracować. Co roku w wielu rodzinach pojawia się ten sam problem. Jak zagospodarować dziecku czas w miesiącach letnich, wakacyjnych, kiedy dziecko ma wolne od szkoły, a rodzic niekoniecznie może zrobić sobie wolne od pracy? Babcie daleko, dziadkowie daleko, chętnej do pomocy rodziny – brak.

Przed wyjazdem na kolonie…

Półkolonie są niezwykle atrakcyjną ofertą skierowaną do dzieci, młodzieży, a pośrednio także do rodziców, ponieważ dzięki temu rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy, które w czasie ich pracy spędzą czas pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, doskonale przygotowanych do takiej pracy, merytorycznie i emocjonalnie.

Półkolonie są także doskonałą formą przygotowania dziecka do pełnych kolonii, kolonii wyjazdowych, gdzie dziecko spędzi poza domem kilka bądź kilkanaście dni. W czasie takich półkolonii dziecko także będzie musiało dostosować się do pewnych norm, regulaminów, ale jednocześnie spędzi czas niezwykle atrakcyjnie – prawie jak na koloniach, tylko na wieczór i na noc dziecko wróci do domu.

Atrakcyjne zajęcia

Półkolonie pełne są atrakcyjnych dla dzieci zajęć. Dziecko może zostać małym kucharzem, programistą, artystą. Zajęcia techniczne, artystyczne, kulinarne pomogą niejednemu dziecku odkryć swoje pasje i być może wpłyną na wybór przyszłego zawodu!

Także młodzież może wiele zaczerpnąć z półkolonii, chociaż zajęcia dla młodzieży będą oczywiście nieco inne niż dla młodszych dzieci. Chcąc wybrać najlepsze zajęcia dla swoich pociech rodzice powinni odpowiednio wcześnie zainteresować się ofertą takich zajęć i wybrać coś, co wydaje się im najbardziej atrakcyjne. Jeżeli wiek dzieci na to pozwala, można oczywiście przedyskutować wybór z dziećmi.

Organizacja i bezpieczeństwo

Oprócz atrakcyjności zajęć, warto też zwrócić uwagę na kwestie organizacyjne i kwestie bezpieczeństwa. Czasem w ramach zajęć odbywają się rozmaite wyjścia i wycieczki. Czy dzieci zawsze będą pod fachową opieką? Jak rozwiązano kwestię ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Przezorny zawsze ubezpieczony. Profesjonalne firmy organizujące takie atrakcje dbają również o te aspekty, pamiętając, że wakacje nie mogą być czasem wolnym od racjonalnego myślenia i podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here