Masz problemy z nadpotliwością? Wypróbuj zabieg miraDry

Pocenie się dotyczy każdego z nas. Ten naturalny mechanizm termoregulacji potrafi jednak dać nam się mocno we znaki. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Jednym z nich jest zabieg miraDry, coraz popularniejszy w rozmaitych klinikach. Na czym on jednak polega i kto może mu się poddać?

Tabletki na leczenie nadpotliwości a miraDry

Jednym z powszechnie używanych sposobów leczenia nadpotliwości jest przyjmowanie preparatów w formie tabletek. Rozwiązanie to ma jednak wiele wad, którymi są nietrwałość i blokowanie pocenia się całego organizmu, co zakłóca sprawne działanie mechanizmu termoregulacji. Jednym z najczęstszych powodów przyjmowania preparatów na leczenie nadpotliwości jest nieprzyjemny zapach wydzielany z okolicy pach. Ukształtowanie tej okolicy sprawia, że łatwo i szybko mnożą się tam bakterie za niego odpowiedzialne. Zabieg miraDry stosuje się właśnie w tej strefie, co w dużym stopniu eliminuje problem. Metoda ta polega na uszkodzeniu gruczołów potowych przy użyciu promieniowania elektromagnetycznego, co zmniejsza wydzielanie potu nawet o 95%, a efekt ten jest trwały. Osoby zainteresowane miraDry opinie o tej metodzie mogą znaleźć na różnych forach internetowych.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi miraDry?

Leczenie nadpotliwości za jej pomocą jest nieinwazyjne. Poddać mu się mogą jednak wyłącznie osoby pełnoletnie po konsultacji lekarskiej. Chociaż sam zabieg miraDry jest bezpieczny, czasem zachodzi potrzeba diagnostyki przyczyny pocenia się, gdyż może ono być objawem wielu chorób, w tym chorób serca, nadczynności tarczycy, cukrzycy, chorób zakaźnych, chorób układu krążenia, a nawet nowotworów. Nadpotliwość może wynikać także z problemów psychicznych.

Idziemy na zabieg – przygotowanie, przebieg, okres po zabiegu

Specjalne przygotowanie do zabiegu nie jest konieczne. W jego trakcie osoba go przeprowadzająca przez godzinę przesuwa specjalną głowicę nad okolicą pach. Czasem stosuje się znieczulenie miejscowe eliminujące mogący pojawić się ból. Odczuwany może być jednak dyskomfort w postaci gorąca i ucisku. Po jego zakończeniu okolica jest podrażniona i może być bolesna. Zaleca się wtedy środki przeciwbólowe i okłady z lodu. Czasami zabieg trzeba powtórzyć po trzech miesiącach. Dotyczy to około 10 procent przypadków. Metoda ta nie należy do tanich. Dlatego w przypadku zainteresowania się miradry opinie osób, które doświadczyły działania tej metody, mogą przekonać nas o tym, czy warto ponieść taki wydatek.

[Głosów:50    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here