Manekiny sklepowe, czy krawieckie? Sprawdź, który będzie dla Ciebie!

Manekiny sklepowe, a także krawieckie są bardzo rozpowszechnione. Spotkać się z nimi można tak w galeriach handlowych, małych punktach handlowych jak i tych usługowych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze modele.

Manekiny sklepowe – całopostaciowe, torsy i ekspozytory

Manekiny sklepowe to modele, które znaleźć można zarówno na witrynie jak i we wnętrzu punktu handlowego. W tym pierwszym przypadku wykorzystywane są w przewadze manekin całopostaciowe. Związane jest to oczywiście z faktem, iż na nich można zaprezentować najwięcej elementów garderoby. Taki zabieg daje potencjalnemu kupcowi możliwość wyobrażenia sobie siebie w takiej stylizacji. Co więcej nie musi on już na własną rękę szukać pasujących dodatków, wszystko bowiem podpowiada mu manekin. Na witrynach ustawiane są także ekspozytory. Sprawdzają się one jednak najlepiej w sklepach jubilerskich, czy tych poświęconym dodatkom typu kapelusze, chusty, czy czapki. Z kolei we wnętrzu sklepów ustawiane są najczęściej torsy. Spowodowane jest to tym, że zajmują one stosunkowo mało miejsca. Potrafią one także wyeksponować taki element garderoby, na którym akurat zależy sprzedawcy. By dobrze oddać rozmiar, czy też zalety danego materiału należy wybrać manekina specjalnego. Może to być np. kukła giętka, sportowa, przedstawiająca osobę w ciąży, plus size, czy bieliźniana. Warto zaznaczyć, że wszystkie te manekiny sklepowe występują w kilku wariantach. Mogą to być tak opisane przed chwilą kukły specjalne jak i realistyczne, czy abstrakcyjne. Pierwsze będą jak najbardziej nawiązywać do wizerunku żywego człowieka, Z kolei drugie od niego nieco odbiegają.  Będą posiadały nietypowe kształty np. głowy, czy też brak poszczególnych części ciała. Zazwyczaj nie mają one rys twarzy a ich pokrycie odbiega od standardowego białego koloru.

Manekiny krawieckie – styropianowe, drewniane, regulowane

Manekiny sklepowe odróżniają się od tych krawieckich. Zobaczyć to można na stronie producenta https://sklep.moremannequins.pl/. Przede wszystkim podstawową różnicą jest fakt, iż w te drugie można bez problemu wbijać szpilki, które pomagają w zaznaczeniu konkretnych fragmentów materiału. Manekiny krawieckie to w zdecydowanej większości torsy, które ustawia się na specjalnie dostosowanej do tego celu podstawie. Największą popularnością cieszą się modele styropianowe, drewniane, a także regulowane. W tej kolejności przedstawia się również wzrost ich cen. Wszystkie te modele znajdują swoich odbiorców. Ci pod uwagę muszą brać przede wszystkim częstotliwość i miejsce użytkowania.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here