Łącznik krzyżowy do profili - zasada działania

Zastosowanie profili aluminiowych do rozmaitych prac konstrukcyjnych nie jest niczym dziwnym. Są to elementy uniwersalne, bardzo wszechstronne i tym samym mogące sprawdzić się przy różnorodnych zadaniach. Oczywiście te związane ze sferą budowlano-remontową zasługują na szczególną uwagę, ponieważ w takich sytuacjach profile z aluminium są w stanie ułatwić wiele rzeczy. Naturalnie trzeba jeszcze wykorzystać je zgodnie z zasadami sztuki, sięgając po niezbędne do tego akcesoria. Jednym z nich łącznik krzyżowy – w pewnych sytuacjach nieodzowny. Kiedy się go stosuje i w jaki sposób?

Utrzymać profile w ryzach – to nie jest trudne!

Aluminiowe elementy, o których mowa sprawdzają się znakomicie podczas prac nad rusztowaniami do sufitów podwieszanych, różnego rodzaju stelażami czy ściankami działowymi. Same w sobie jednak nie posiadają konstrukcji umożliwiającej ich bezpośrednie łączenie ze sobą. Dlatego właśnie warto zastosować akcesoria, jakie na to pozwolą. Łącznik krzyżowy do profili to element łatwy w stosowaniu, jaki daje w pełni wykorzystać potencjał profili o różnych kształtach. Co trzeba zrobić, aby okazało się to w praktyce możliwe?

Trzeba zacząć od samej istoty działania łącznika. Ma on na celu łączyć poprzecznie profile główne typu CD z profilami nośnymi CD – zazwyczaj przy wspomnianych wyżej sufitach podwieszanych. Standardowo element ten powstaje na bazie blachy ocynkowanej, posiadając grubość pomiędzy 0,8 do 1 milimetra. Jest zdolny przenosić obciążenia do 40 kilogramów. Łatwo się go montuje, co pozwala znacząco usprawnić prace związane z konstruowaniem sufitów.

Łącznik krzyżowy do profili CD

Łącznik krzyżowy do profili CD – niedrogi i skuteczny

Instalacja łączników odbywa się na zasadzie przełożenia przez główny profil, a następnie zatrzaśnięcia go w profilu nośnym. Wygląda to tak samo bez względu na to, kto odpowiada za produkcję łącznika. Trzeba jednak podkreślić, że detale budowy są odmienne w zależności od tego, kto łączniki wypuścił na rynek. Dlatego aby uniknąć komplikacji, właściwie będzie sięgać do profili aluminiowych oraz łączników tej samej marki. Tym sposobem udaje się uzyskać połączenia bardzo wytrzymałe, które spiszą się w praktyce przez długi czas.

Gdzie zaopatrywać się w podobne elementy? Łączniki krzyżowe oraz profile budzą spore zainteresowanie nabywców. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z ofert dostępnych online. Sklep e-Armet.pl to w tej chwili jeden z największych dystrybutorów kształtowników i kątowników z aluminium. – Dostarczamy klientom różne formy elementów profilowych. Łącznik krzyżowy do profili również można u nas zamówić – wyjaśnia pan Przemysław, ekspert sklepu. – To lekkie, a jednocześnie bardzo trwałe elementy. Sprawdzają się przy sufitach podwieszanych i nie tylko – dodaje. Niskie ceny i uniwersalność powodują, że rozwiązania te generują rosnący popyt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here