Konturowanie twarzy, czyli jak makijaż zmienia twarz

Kobiety, które chciałyby mieć optymalnie owalną twarz, podkreślone kości policzkowe, zatuszowaną szczękę, która według nich jest mocno zarysowana, nie muszą płacić za specjalistyczne zabiegi i poddawać się operacjom. Wystarczy, że uzupełnią swój makijaż o konturowanie.

Modelowanie rysów twarzy to technika, po którą panie sięgają z powodzeniem od wielu lat. Prawidłowo stosowana bezapelacyjnie dodaje uroku i poprawia wygląd. Makijaż, w ramach którego wykorzystano konturowanie twarzy, potrafi wyszczuplić buzię, podkreślić kształt kości policzkowych, optycznie zmniejszyć bądź zwiększyć twarz. Wizualnie wpływa on także na wielkość podbródka, czoła, nosa, a niektórzy uważają, że nawet… piersi. Interesujące, prawda? Zatem warto wiedzieć jak konturować twarz. Szczególnie że czynność ta zajmuje dosłownie kilka minut i tak naprawdę powinna być jednym z etapów nie tylko wieczorowego, ale też codziennego makijażu do pracy, szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi. Na dobrą sprawę wystarczy jedynie kilka razy umiejętnie pociągnąć pędzlem. To zdecydowanie niewiele w zamian za nadanie twarzy wyrazu, proporcji, trójwymiaru.

Czego potrzebujemy? Jakie kosmetyki do konturowania twarzy są niezbędne? Naszym must have są przede wszystkim bronzer, rozświetlacz, róż oraz właściwy pędzel – najlepiej w dwóch sztukach. A kiedy na dobre zaprzyjaźnimy się z konturowaniem twarzy, możemy pokusić się o uzupełnienie tego arsenału o spray utrwalający make-up.

Zgromadziliśmy niezbędne akcesoria, przystępujemy więc do działania! Misję „konturowanie twarzy” zaczynamy od nałożenia podkładu, a ewentualne niedoskonałości ukrywamy za pomocą korektora. Kiedy się z tym uporamy, przechodzimy do właściwego konturowania. Jeżeli zależy nam na optycznym wyszczupleniu twarzy, nanosimy ciemniejszy odcień w miejsca, które naszym zdaniem powinny być ukryte i wyszczuplone. Natomiast rozświetlacz aplikujemy na te partie, które uważamy za warte podkreślenia. Uniwersalnie dobrym miejscem dla rozświetlacza są przestrzeń poniżej brwi, nad okiem oraz tzw. łuk kupidyna, tzn. linia górnej wargi z wyraźnym wcięciem na środku. Dzięki temu dodamy oczom blasku, a usta staną się pełniejsze, z bardziej wyraźnym konturem. Voila! Konturowanie twarzy zakończone!

Jednocześnie warto wiedzieć, że można konturować twarz zarówno na sucho, jak i na mokro. Konturowanie twarzy na sucho dobrze jest wykorzystywać przy codziennym makijażu. Przyniesie ono wówczas subtelniejszy i bardziej naturalny efekt. Natomiast konturowanie twarzy na mokro polecane jest do wieczorowych makijaży. W pierwszym przypadku, kiedy zabieramy się za konturowanie twarzy na sucho, mokre kosmetyki utrwalamy pudrem prasowanym bądź sypkim. Pod oczy dajemy jaśniejszy puder. Przedłuży on trwałość korektora oraz rozjaśni dane miejsce i je odświeży. Poza tym, kiedy wybieramy opcję na sucho, sięgamy po matowy bronzer do wybranych partii, a całość wykańczamy rozświetlaczem, który powinien znaleźć się m.in. na grzbiecie nosa czy szczytach kości policzkowych. Z kolei konturowanie twarzy na mokro zaczynamy od kremu do cery oraz kremu pod oczy, po czym koloryt buzi wyrównujemy z wykorzystaniem podkładu. W ten sposób zostaje już tylko nałożenie kosmetyków o jaśniejszej oraz ciemniejszej od podkładu barwie. Całość zamykamy pudrem matującym, który jest naszym utrwalaczem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here