lampy ledowe warsztatowe

Do oświetlenia pomieszczeń warsztatowych wykorzystuje się zarówno lampy sufitowe, jak i ścienne. W obu przypadkach warto stosować lampy energooszczędne, o dużej mocy, wykonane w technologii chroniącej źródło światła przed przypadkowym uszkodzeniem, zabrudzeniem i zachlapaniem. Uzupełniającym oświetleniem w tego typu pomieszczeniach są lampy ledowe warsztatowe zwykle w formie naświetlaczy, reflektorów na statywach oraz różnego rodzaju latarek.

Podstawowe oświetlenie warsztatowe

W zastosowaniach warsztatowych, podobnie jak w innych pomieszczeniach technicznych o dużej powierzchni, miejsce tradycyjnych lamp sufitowych zwykle zajmują charakteryzujące się dużą wydajnością świetlną i trwałością, liniowe panele oświetleniowe. Współcześnie nie są to już jednak dość zawodne świetlówki halogenowe, a trwalsze i zużywające mniej prądu świetlówki LED. Zastosowanie liniowych lamp ledowych warsztatowych pozwala zmniejszyć koszty oświetlenia warsztatu i przy okazji, dzięki dużej wydajności świetlnej tego typu opraw sufitowych, zadbać o wysoki komfort pracy w każdych warunkach. Sufitowe lampy ledowe warsztatowe, typu liniowego, można łączyć w większe zestawy, tworząc w ten sposób estetyczne ciągi świetlne. To rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w warsztatach, ale także we wszelkiego rodzaju obiektach o przemysłowym charakterze, w biurach i niektórych lokalach usługowych.

Oświetlenie dodatkowe do warsztatu

W celu doświetlenia wybranych punktów przestrzeni, w wielu warsztatach obok oświetlenia sufitowego stosowane są również przenośne lampy warsztatowe ledowe. Najczęściej są to wydajne naświetlacze przenośne i reflektory LED umieszczane na statywach. Dzięki mobilnej formie takie oświetlenie można ustawiać w dokładnie takim miejscu, w jakim jest najbardziej potrzebne. W realizacji niektórych prac nieocenioną pomocą służą również latarki i lampy ledowe warsztatowe z hakiem lub listwą magnetyczną do szybkiego montażu na stalowym elemencie konstrukcji pojazdu. Szczególnie cenionym przez mechaników rodzajem latarek są tzw. czołówki, czyli latarki zamocowane na pasku, które zakłada się na głowę. Specyficzny sposób montażu latarki uwalnia obie ręce mechanika i pozwala oświetlać przestrzeń na linii jego wzroku.

W pomieszczeniach warsztatowych współcześnie stosuje się przede wszystkim oświetlenie energooszczędne nowej generacji. Są to listwy oświetleniowe LED przystosowane do montażu sufitowego oraz mniejsze, często wysoce mobilne modele lamp warsztatowych ledowych w formie latarek i naświetlaczy różnych typów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here