inhalator
fot. pixabay.com

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sprzętu do inhalacji. Jednak jest znacznie mniej informacji na temat nebulizacji, typu urządzenia i technologii dostarczania leków. Ze względu na różnorodność schorzeń i wymagania stawiane używanym lekom bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie sprzętu do potrzeb pacjenta.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-najlepszy-model-inhalatora/

Rodzaje inhalatorów

Inhalatory dzielą się na trzy kategorie:

  1. Inhalator tłokowy (kompresor pneumatyczny)
  2. Inhalator ultradźwiękowy
  3. Inhalatory „proszkowe” (DPI w torebkach) – leki ze specjalnie zaprojektowanymi inhalatorami są dostępne na receptach aptecznych.

Pierwsza i druga grupa inhalatorów mogą osiągnąć „nebulizację”, czyli dostarczać płynny lek do dróg oddechowych w postaci mgły. Inhalatory te ułatwiają leczenie poprzez inhalację i pozwalają na podawanie kombinacji leków i innych substancji wspomagających leczenie i profilaktykę dróg oddechowych.

Jaki wybrać?

Inhalatory pneumatyczne, znane również jako sprężarki tłokowe

najpopularniejsze, najbardziej uniwersalne i pozwalają na podawanie wszystkich dostępnych leków, roztworów soli, mgiełek, antybiotyków i innych substancji przeznaczonych do leczenia nebulizacyjnego (inhalacja) metodą nebulizacji.

Nie ma tu przeciwwskazań – tzn. Można stosować wszystkie substancje przeznaczone do inhalacji (w rozcieńczeniach zgodnie z instrukcją stosowania tych substancji). Nie ma również ograniczeń wiekowych, od niemowląt do osób starszych i wymagań dotyczących oddychania. Nawet osoby z mniej wydajnym oddychaniem lub nietolerancją oddychania mogą z powodzeniem stosować taki inhalator.

Inhalator pneumatyczny (tłokowy) składa się z kompresora elektrycznego (kompresora) oraz nebulizatora, tj. H. Pojemnik na lek. Obie części są połączone ze sobą przewodem powietrznym. Zestaw powinien zawierać odpowiednią maskę, ustnik lub końcówkę nosa.

Należy pamiętać, że atomizer (pojemnik na lekarstwa) ma nasadkę rozpylacza, którą należy zainstalować, aby kompresor wytwarzał mgiełkę do inhalacji.

Przeczytaj też: http://www.portucale.pl/kupujemy-maske-antysmogowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here